poniedziałek, 26 lipca 2021 13:07

Podstawowa obróbka stali, czyli jak ciąć metal w sposób precyzyjny

Autor Artykuł sponsorowany
Podstawowa obróbka stali, czyli jak ciąć metal w sposób precyzyjny

Stal to jeden z najpowszechniejszych metali, który wykorzystany jest zarówno w procesie budowy maszyn, jak i nieruchomości. Jest to materiał konstrukcyjny, który charakteryzuje się naprawdę ponadprzeciętną wytrzymałością i trwałością, dlatego jego obróbka w wielu przypadkach może nie być tak prosta, jak się wydaje. Sprawdź zatem, jak wygląda obróbka stali w kontekście cięcia i zobacz, jak wiele opcji do zaoferowania mają firmy z doświadczeniem i profesjonalnym parkiem maszynowym.

Najpopularniejsze metody, czyli profesjonalna obróbka stali

Poznaj najpopularniejsze metody cięcia stali. Gwarantujemy, że niektóre z nich mogą być dla Ciebie zaskoczeniem.

Cięcie laserem

Obróbka stali przy pomocy lasera jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod. Zaletą lasera jest duże tempo cięcia. Umożliwia ono optymalizację czasu niezbędnego na produkcję i pracę z przygotowaniem komponentów do kolejnych procesów (np. szlifowanie, gięcie lub malowanie).

Laser wykazuje ponadprzeciętną precyzją pracy. Stosując tę technikę, można obrabiać wszystkie metalowe wyroby – niezależnie od ich wielkości i grubości. Jako, że proces został zautomatyzowany do poziomu, w którym specjaliści nadzorują cięcie, istnieje możliwość wycinania złożonych kształtów i wzorów z imponującą perfekcją oraz powtarzalnością.

Cięcie wodą

Obróbka stali przy pomocy wody budzi wiele pytań osób, które dotychczas nie miały styczności z takimi usługami. Jest to metoda, która sprawdza się w przypadku stali miękkiej. Proces odbywa się przy pomocy skompresowanego strumienia wody, dzięki czemu cięcie jest precyzyjne. Całość obróbki odbywa się w niskich temperaturach, co ma swoje uzasadnienie. Brak wysokiej temperatury podczas cięcia eliminuje wytwarzanie się gazów lub szkodliwych substancji i nie ma ryzyka odkształceń.

Cięcie plastyczne

Cięcie plastyczne polega na wykorzystaniu narzędzi o ostrych krawędziach tnących. Dzięki temu odcinanie konkretnych fragmentów, wycinanie określonych formatów i formatowanie materiałów w taki sposób, aby wykonać w nich otwory, jest możliwe i nie należy do skomplikowanych.

Cięcie gazowe

Cięcie gazowe, czyli tzw. cięcie tlenowe – jest to ceniona metoda rozdzielania metali (np. stali niskostopowych i niskowęglowych). Proces polega na dzieleniu metali przez ich punktowe utlenienie (spalenie) i na wydmuchaniu spalonych płynnych tlenków metalu przy pomocy strumienia tlenowego.

Cięcie plazmą

Cięcie plazmą to nic innego jak topienie i wyrzucanie metalu ze szczeliny cięcia. Odbywa się to dzięki plazmowemu łukowi elektrycznemu, który pracuje pod wpływem dużej energii kinetycznej. Cięcie plazmowe niestosowane jest często przez mniejsze i średnie firmy odpowiedzialne za obróbkę stali, gdyż generuje duży hałas. Wymaga zatem odpowiedniego dostosowania pomieszczenia, w którym będzie odbywać się cały proces.

Zastanawiasz się nad tym, który sposób obróbki stali najlepiej sprawdzi się w przypadku Twoich potrzeb? Wystarczy skontaktować się z zespołem specjalistów Hmmsteel.pl. Ofertę znajdziesz oczywiście na stronie internetowej, lecz w razie pytań wystarczy skontaktować się z zespołem specjalistów i ustalić szczegóły ewentualnej realizacji zamówienia.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka