sobota, 10 grudnia 2022 11:30

Policja apeluje o pomoc! "Kiedyś Michał pomagał nam, teraz to my pomóżmy mu"

Autor Katarzyna Jamróz
Policja apeluje o pomoc! "Kiedyś Michał pomagał nam, teraz to my pomóżmy mu"

Michał po kilku operacjach i walce o życie potrzebuje pomocy, wymaga systematycznej i długotrwałej rehabilitacji, która wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Bardzo prosimy wszystkich o wsparcie w tym zakresie – apelują małopolscy policjanci.

Asp. Michał Nowak od 15 lat służy w szeregach Policji. W przeszłości pracownik służb medycznych. Większość swojej służby policyjnej spędził pracując na ulicy w zespole patrolowo-interwencyjnym, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa. Od 5 lat pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

– Michał to prawdziwy profesjonalista. Ci z was, którzy go znają wiedzą, że jest człowiekiem o wielkim i wrażliwym sercu, otwartym umyśle i rewelacyjnym poczuciu humoru. Niezwykle konsekwentny i stanowczy w życiu zawodowym i osobistym. Od ponad 25 lat Honorowy dawca krwi – uhonorowany Odznaką “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.  Nominowany przez kolegów do radiowego tytułu ,,Bohater w koronie” - otrzymał to wyróżnienie. Michał był zawsze aktywny zawodowo i prywatnie realizujący swoje pasje. Pasjonat starych i zabytkowych samochodów i motorów, wędkarz, najlepszy domowy kucharz. Przyjaciel nie tylko ludzi ale i zwierząt - największy przyjaciel Flafka - labradora i klaczy Aprill

– informuje policja.

W poniedziałek (3 października) dotychczasowe życie policjanta zatrzymało się. Trafił do szpitala, w którym rozpoznano u niego tętniaka rozwarstwiającego aorty głównej. I tu zaczęła się ciężka walka o jego życie. Mężczyzna był reanimowany i przeszedł już kilka skomplikowanych operacji ratujących jego życie.

– Michał potrzebuje systematycznej i długotrwałej rehabilitacji, która wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Bardzo prosimy wszystkich znajomych i nieznajomych: pomóżcie stanąć Michałowi na nogi – dosłownie! Michał pokazał ogromną siłę i wolę walki o życie, a teraz walczy o powrót do sprawności! Na tę chwilę jest osobą leżącą i konieczna jest systematyczna i długotrwała rehabilitacja, która wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, których rodzina nie jest wstanie sama pokryć. Kiedyś Michał pomagał nam, teraz to my pomóżmy mu!

– apelują funkcjonariusze.

Na stronie internetowej zrzutka.pl - jego ukochana żona i córka zorganizowały zbiórkę pieniędzy, aby móc rehabilitować męża i tatę. To jedyna szansa, aby mógł powrócić do zdrowia… do domu… (Link do zrzutki)

Zbiórkę pieniędzy dla Michała Nowaka założyło również Stowarzyszenie im. insp. Marka Woźniczki. Jego leczenie można wesprzeć za pomocą dedykowanego konta Fundacji Raz Się Żyje (KRS 0000963118) z dopiskiem: DLA MICHAŁA, na konto nr: 29 1140 2004 0000 3402 8314 2257

Źródło/Fot. Małopolska Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje