czwartek, 16 lipca 2020 09:05

Policjanci pomogli rodzącej kobiecie. Na czas dotarła do szpitala

Autor Głos 24
Policjanci pomogli rodzącej kobiecie. Na czas dotarła do szpitala

14 lipca, tuż przed godziną 15, do funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, przeprowadzających kontrolę drogową w miejscowości Zielonki, podjechał nissan. Kierowca tego pojazdu powiedział policjantom, że wiezie rodzącą żonę, u której właśnie rozpoczęła się akcja porodowa i poprosił o pomoc w sprawnym dotarciu do szpitala w Krakowie.

Mężczyzna wiedział, że trudno będzie mu się przedostać przez zatłoczone ulice i bardzo martwił się, że nie zdążą dojechać na czas. Liczyła się każda minuta. Sierżant Krzysztof Przysiężniak wspólnie z sierżantem Dawidem Odrzywołkiem natychmiast przerwali kontrolę drogową i polecili kierującemu nissanem, aby jechał za radiowozem. Policjanci włączyli sygnały i ruszyli w kierunku jednego z krakowskich szpitali, przebijając się przez zakorkowane ulice, a tuż za nimi jechali oczekujący narodzin maleństwa rodzice. Na szczęście, zdążyli do szpitala na czas, pokonując szybko i bezpiecznie całą drogę.

Na miejscu, ze względu na zaawansowany stan rodzącej, policjanci pomogli też przyszłym rodzicom dostać się na oddział, gdzie kobieta trafiła w ręce specjalistów. Szczęśliwy mężczyzna powiadomił policjantów, że na świat ma przyjść chłopiec, któremu nadadzą imię Jan. Mężczyzna podziękował za sprawną i szybką pomoc w tak ważnym dla nich wydarzeniu.

Policjanci każdego dnia pomagają ludziom w różnych, często bardzo trudnych sytuacjach. Niejednokrotnie ratują życie, ale też zmagają się z ludzkimi dramatami. Są jednak sytuacje, kiedy dzięki tego typu pomocy na świat szczęśliwie przychodzi nowe życie i właśnie wtedy odczuwa się największą satysfakcję z pełnionej służby - powiedzieli policjanci biorący udział w akcji.


Źródło: Małopolska Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje