sobota, 23 października 2021 04:37

Policjant wracał do domu po służbie. Wtedy zwrócił uwagę na podejrzanego kierowcę

Autor Mirosław Haładyj
Policjant wracał do domu po służbie. Wtedy zwrócił uwagę na podejrzanego kierowcę

Szybka reakcja policjanta, wracającego do domu po służbie, zakończyła podróż pijanego kierowcy w Sułkowicach. 33-latek, który jeździł ulicami miasta, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W czwartek (21 października) około godziny 13:00 policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, wracając do domu po służbie, przejeżdżał przez Sułkowice. W pewnym momencie zwrócił uwagę na kierującego volkswagenem, którego zachowanie na drodze wzbudzało podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu. Kierowca volkswagena jechał ulicą Sportową w kierunku Rudnika. Pojazd poruszał się powoli, miał uszkodzoną oponę, a w pewnym momencie bez uzasadnienia zatrzymał się na jezdni.

Takie zachowanie przykuło uwagę funkcjonariusza suskiej drogówki, który na co dzień ma do czynienia z nietrzeźwymi kierującymi. Policjant od razu poinformował myślenicką policję i, pilnując kierowcy, czekał na przyjazd mundurowych. Po chwili na miejscu pojawili policjanci z posterunku w Sułkowicach. Potwierdzili, że podejrzenia kolegi po fachu były słuszne. Kierujący volkswagenem, 33-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, wydmuchał ponad 3 promile.

Dodatkowo okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat .

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje