sobota, 1 października 2022 09:42

Policjantów zatrzymał kierowca. Liczyła się każda minuta. Reakcja była natychmiastowa

Autor Katarzyna Jamróz
Policjantów zatrzymał kierowca. Liczyła się każda minuta. Reakcja była natychmiastowa

Podczas pełnienia służby policjanci spotykają się z niecodziennymi sytuacjami. Jedna z nich miała miejsce kilka dni temu na al. Andersa, gdy funkcjonariuszy o pomoc poprosiła kobieta u której rozpoczęła się akcja porodowa. Mundurowi przetransportowali rodzącą do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę personelu medycznego.

W poniedziałek (26 września) sierż. sztab. Paweł Szych i asp. Piotr Midro z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie patrolowali ulice miasta, gdy na al. Andersa zatrzymał ich kierowca wiozący kobietę w zaawansowanej ciąży.

– Pasażerka twierdziła, że właśnie rozpoczęła się u niej akcja porodowa i pilnie potrzebuje pomocy medycznej. Policjanci zaczęli eskortować samochód do szpitala, ale sytuacja miała miejsce przed godziną 17.00, gdy w mieście panował duży ruch. W związku z tym, że pojazd poruszający się za radiowozem miał trudności w przebiciu się przez korki mimo policyjnego pilotażu, policjanci podjęli decyzję o przetransportowaniu rodzącej radiowozem, na co uzyskali zgodę oficera dyżurnego

– informuje krakowska policja.

Kobieta została sprawnie i bezpiecznie przetransportowana do szpitala przy ul. Ujastek. Dzięki użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowóz szybko pojawił się przed placówką medyczną, w której rodząca otrzymała fachową pomoc.

Inf. KMP Kraków
Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Edycja własna

Kraków

Kraków - najnowsze informacje