środa, 10 stycznia 2024 17:06

Poradnia Leczenia Uzależnień w Wieliczce przeniesiona do nowo wybudowanego ośrodka zdrowia

Autor Artykuł partnera
Poradnia Leczenia Uzależnień w Wieliczce przeniesiona do nowo wybudowanego ośrodka zdrowia

Poradnia Leczenia Uzależnień w Wieliczce, która od 2004 roku funkcjonowała przy ul. Pocztowej 1, przenosi się do nowo wybudowanego skrzydła Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Otwartego (SPZLO) w Wieliczce, znajdującego się przy ul. Szpunara 20. Od 8 stycznia 2024 roku pacjenci będą przyjmowani na II piętrze nowego obiektu.

Od 2008 roku Gmina Wieliczka wspiera działalność poradni, przekazując dotacje na program leczenia osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych. Liczba pacjentów korzystających z usług poradni rośnie każdego roku, co świadczy o zaufaniu do zespołu terapeutów i lekarzy.

Wnętrze ośrodka zdrowia przy ul. Szpunara 20 / Fot.: Miasto i Gmina Wieliczka

Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, podkreśla, że nowa lokalizacja poradni w rozbudowanym budynku SPZLO przy ul. Szpunara to znacząca poprawa warunków dla pacjentów. Dzięki nowoczesnym gabinetom, zarówno dorośli, jak i dzieci korzystający z porad specjalistycznych, zyskają lepsze warunki do terapii.

Poradnia oferuje terapię zarówno indywidualną, jak i grupową, dostępną pięć dni w tygodniu. Przenosiny do nowego budynku to kolejny krok w rozwoju placówki, mający na celu zapewnienie jeszcze lepszej opieki pacjentom.

Źródło: Miasto i Gmina Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka