czwartek, 27 lipca 2023 09:36

Porównanie rotacyjnej maszynki do tatuażu z tradycyjną: która jest dla Ciebie lepszą opcją? Porównujemy!

Autor Artykuł sponsorowany
Porównanie rotacyjnej maszynki do tatuażu z tradycyjną: która jest dla Ciebie lepszą opcją? Porównujemy!

Maszynka do tatuażu to podstawowe narzędzie pracy każdego tatuażysty. Warto więc poświęcić jej wyborowi nieco więcej czasu. Przede wszystkim poznaj różnice pomiędzy maszynką do tatuażu rotacyjną oraz cewkową. Pomoże Ci to podjąć odpowiednią decyzję.

Rodzaje maszynek do tatuażu

Profesjonalna maszynka do tatuażu – choć z perspektywy laików różnice pomiędzy poszczególnymi typami nie są znaczne – może wykorzystywać różne technologie. To natomiast przekłada się bezpośrednio na sposób jej działania oraz po prostu to, jak będzie się nią pracować.

Zwykle wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje:

  • Maszynka cewkowa: jest nazywana w ten sposób ze względu na cewki, które poruszają igłą dzięki polu elektromagnetycznemu. To właśnie z tego powodu pracy maszynką cewkową towarzyszy również charakterystyczny dźwięk, który wielu osobom wprost kojarzy się ze studiem tatuażu. I nic w tym dziwnego: te urządzenia od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wykorzystywane zarówno przez początkujących, jak i osoby z większym stażem.
  • Maszynka rotacyjna do tatuażu: pod względem wyglądu przypomina maszynkę cewkową, ale w jej przypadku sercem układu jest silniczek elektryczny, który wprawia igłę w ruch. Jest cichsza i niezawodna: po prostu mniej elementów musi ze sobą zagrać, żeby możliwe było uzyskanie idealnego efektu.
  • Maszynka rotacyjna typu PEN: maszynka rotacyjna do tatuażu nie zawsze musi opierać się na charakterystycznej ramie sporych rozmiarów. Może również przypominać długopis, dzięki czemu nie tylko prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale również gwarantuje po prostu wygodną pracę czy przenoszenie maszynki.

Postaw na sklep z szerokim wyborem maszynek

Niezależnie od tego, po którą technologię zdecydujesz się sięgnąć, pewne jest jedno: zależy Ci na tym, aby trzymać w dłoniach jak najbardziej zaawansowany sprzęt, który będzie niezawodny, a jednocześnie pozwoli na wygodną i precyzyjną pracę. Więcej informacji o maszynkach do tatuażu rotacyjnych uzyskasz na: https://orakon.pl/category/maszynki-do-tatuazu-rotacyjne.

Oczywiście znajdziesz tam również maszynki cewkowe. W każdym przypadku stawiaj na jakość. Dzięki temu będziesz w stanie rozwijać swój warsztat i oferować swoim klientom najwyższy poziom usług oraz bezpieczeństwo.

Jaką maszynkę do tatuażu wybrać?

Zastanawiasz się, na co postawić, kompletując zestaw do tatuażu? Maszynka rotacyjna będzie bez wątpienia znakomitym wyborem zarówno w przypadku początkujących, jak i bardziej doświadczonych tatuażystów. Wynika to przede wszystkim z nowocześniejszej konstrukcji.

Wybierając maszynkę do tatuażu rotacyjną, otrzymujesz sprzęt charakteryzujący się wyższą kulturą pracy (jest zdecydowanie cichsza). Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia igieł. W przypadku maszynek tego rodzaju skorzystasz z kartridży, czyli igieł modułowych.

Ich wymiana będzie dzięki temu zdecydowanie prostsza, także w trakcie trwania sesji (oczywiście istnieją maszynki rotacyjne, które są kompatybilne z klasycznymi igłami). Jeśli wybierzesz maszynkę rotacyjną typu PEN, praca będzie jeszcze prostsza.

Wybierz maszynkę idealną dla siebie

Oczywiście nie oznacza to, że nie warto dać szansy maszynkom cewkowym. Wręcz przeciwnie. Ta technologia pomimo upływu lat wciąż ma wielu zwolenników, a część tatuażystów uważa, że to właśnie dzięki niej można osiągnąć najlepszy efekt artystyczny. Jeśli postawisz na maszynkę cewkową dobrej jakości, bez wątpienia zyskasz narzędzie, które będzie służyć Ci przez długi czas i pozwoli na realizację wielu projektów.

Fot. freepik.com

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka