wtorek, 3 grudnia 2019 10:02, aktualizacja 5 lat temu

Posadzki przemysłowe - technologia wykonania i walory użytkowe

Autor Artykuł sponsorowany
Posadzki przemysłowe - technologia wykonania i walory użytkowe

Posadzki przemysłowe wykonane z betonu towarowego to rozwiązanie, w których można spotkać w coraz większej liczbie hal produkcyjnych, magazynów, czy też powierzchniach handlowych. Posiadają one specjalne właściwości, które chronią je przed ciężarem maszyn i urządzeń, a jednocześnie zapewniają komfort użytkowania. Jak są technologie ich wykonania, a także największe zalety?

Rosną wymagania wobec posadzek

Przedsiębiorcy zgłaszają coraz większe wymagania wobec posadzek stosowanych w halach produkcyjnych i magazynach. Wymagają oni odporności na ścieranie i ciężar, wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne a ponadto oczekują łatwości w ich utrzymaniu. Rosnące wymagania zmuszają producentów do wprowadzania innowacyjnych technologii.

Co ciekawe, posadzki przemysłowe ze względu na swoje parametry i właściwości coraz częściej znajdują również zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym. Wykonane z nich podłogi są wytrzymałe, a przy tym estetyczne - zawdzięczają to zastosowaniu odpowiednich odmian betonu towarowego.

Technologia wykonania posadzki

Do wykonania posadzki przemysłowej powszechnie stosowany jest beton towarowy. Powierzchnia uzyskana przy jego pomocy cechuje się twardością i wytrzymałością na mechaniczne uszkodzenia. To niesamowicie istotne w przypadku powierzchni w halach produkcyjnych i magazynach, które narażone są na ogromne obciążenia.

Różnice technologiczne przy budowie posadzki przemysłowej wynikają przede wszystkim w doborze warstw podłogowych. Muszą być one dostosowane do wymagań klientów wynikających z przeznaczenia pomieszczenia, a także obciążeń, na które posadzka będzie narażona.

Zalety korzystania z posadzek przemysłowych

Zastosowanie betonu towarowego przy budowanie posadzek przemysłowych ma ogromną liczbę zalet. Przede wszystkim taka powierzchnia jest odporna oraz wytrzymała na czynniki zewnętrz - dotyczy to przede wszystkim ścieraniu i wsiąkaniu plam. Zastosowanie betonu przy wylewce sprawia również, że podłoże mniej narażone jest na odkształcenia wynikające z dużego nacisku. Taka posadzka zużywa się dużo wolniej niż podłogi wykonane z innych materiałów.

Ogromną zaletą posadzki przemysłowej wykonanej z betonu towarowego jest fakt, że jest prosta w utrzymaniu czystości. Podłoże pozbawione jest spoiw w postaci fug, czy też łączeń, które mogą utrudniać czyszczenie powierzchni. Gładka powierzchnia podłogi sprawia, że utrzymanie jej w czystości jest zadaniem prostym - potrzebny jest jedynie odpowiedni sprzęt oraz środki chemiczne.

Posadzka przemysłowa z betonu - idealne rozwiązanie

Posadzki przemysłowe są również stosunkowo proste w położeniu - beton wylewany jest na specjalnie przygotowane podłoże, dzięki czemu wszystkie prace są znacznie ułatwione. Specjalny beton przemysłowy dostarczany jest na plac budowy w betoniarkach, co skraca czas realizacji zamówienia. Korzystanie z takiego rozwiązania pozwala również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zakup dużej ilości betonu jest tańszy niż wyprodukowanie go na miejscu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka