wtorek, 20 września 2022 14:30

Potworna tragedia w lesie pod Tarnowem. Nie żyje mężczyzna

Autor Katarzyna Jamróz
Potworna tragedia w lesie pod Tarnowem. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło podczas prac polowych w lesie w Rychwałdzie (powiat tarnowski, gmina Pleśna). Nie żyje 56-letni mężczyzna, który został przygnieciony przez traktor. Pomimo wysiłku ratowników medycznych oraz strażaków, nie udało się uratować jego życia.

W poniedziałek (19 września) podczas zwózki drzewa z lasu w Rychwałdzie doszło do tragicznego wypadku. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, które ze względu na trudno dostępny rejon (dramat rozegrał się w terenie z dużymi pochyłościami oraz gęstym zadrzewieniem) nie mogły dojechać tam bezpośrednio, musiały dotrzeć pieszo. Strażacy, którzy w lesie zjawili się jako pierwsi, zobaczyli mężczyznę przygniecionego przez traktor. Udało im się wyciągnąć go spod maszyny i rozpocząć jego reanimację. Niestety mimo wysiłku służb, życia 56-letniemu mieszkańcowi powiatu tarnowskiego nie udało się uratować.

– Na miejscu pojawili się również policjanci, których zadaniem było ustalenie okoliczności tego tragicznego wypadku. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że podczas zwożenia drewna z lasu traktorzysta stracił panowanie nad kierowanym traktorem, który na nierównościach terenu oraz gęsto rosnących drzewach przewrócił się, przygniatając kierowcę

– informuje tarnowska policja.

Zebrany materiał dowodowy posłuży wszczęciu postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów z komisariatu w Mościcach.

Źródło/Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje