poniedziałek, 2 grudnia 2019 07:49

Powiat gorlicki: Dlaczego przeprowadzili się na wieś?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat gorlicki: Dlaczego przeprowadzili się na wieś?

Porzucili wielkie miasto i kupili dom do remontu w Beskidzie Niskim.

26 listopada 2019 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ropie odbyło się spotkanie z Marleną Pachlą, która opowiedziała o tym, dlaczego postanowiła zamienić duże miasto na wieś.

Wspólnie z mężem, mając dość miejskiego zgiełku, coraz częściej uciekali duchem i ciałem z miasta. Bo choć życie w Warszawie daje ogrom możliwości, to w końcu zaczyna męczyć.

Rozpoczęli poszukiwania swego miejsca w Beskidzie Niskim i trafili do Klimkówki, gdzie kupili dom do remontu z planami na otwarcie agroturystyki. Pojawiły się też pewne obawy, czy sobie poradzą, bo przecież na wsi życie biegnie jednak zupełnie innym rytmem.

Poradzili sobie. Dzisiaj „Nasza Polana”, bo tak nazwali swoje gospodarstwo agroturystyczne, przyjmuje gości z całej Polski i nie tylko.

Pani Marlenie zachwyt wsią po kilku latach mieszkania w Klimkówce absolutnie nie minął. Przypomniała o korzyściach z życia na wsi: świeże powietrze, mnóstwo zieleni, jajka od szczęśliwych kur, twaróg i masło od sąsiadki. Nie uczestniczy się w wielkim wyścigu po nic… Dzięki temu coraz częściej możemy zastanowić się, jaki sens ma nasze życie.

Źródło: UG Ropa

Gorlice - najnowsze informacje