środa, 18 listopada 2020 10:08

Powiat myślenicki modernizuje nie tylko drogi, ale i mosty. W jakich miejscowościach?

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki modernizuje nie tylko drogi, ale i mosty. W jakich miejscowościach?

Powiat myślenicki przy wsparciu finansowym od rządu przebudowuje trzy obiekty mostowe. W Tokarni oraz w Sułkowicach obecnie trwa ich modernizacja. Jakie są postępy prac?

Na pierwszym z nich zlokalizowanym w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Tokarnia (przy skrzyżowaniu z inną drogą powiatową Tokarnia – Bogdanówka) prace dobiegają końca.

Pozostałe dwa obiekty to: most w centrum Tokarni w ciągu tej samej drogi powiatowej oraz most na ul. Wolności w Sułkowicach będącej odcinkiem drogi powiatowej Myślenice – Bysina – Sułkowice.

- Dbałość o rozwój Powiatu Myślenickiego poprzez modernizację infrastruktury drogowej to jeden  z naszych najważniejszych priorytetów. Głównym założeniem przebudowy trzech mostów jest poprawa ich stanu technicznego i uzyskanie nowej  jakości obiektów. Dzięki przeprowadzonym inwestycjom mostowym zwiększy się przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców i pieszych, a także nośność przepraw, które znajdują się w ciągu dróg powiatowych – mówi starosta Józef Tomal.

By nie zamykać zupełnie ruchu na mostach roboty są wykonywane połówkami. To znaczy, że na połowie mostu wykonywane są kolejno prace:

  • rozbiórkowe,
  • dozbrajanie płyty pomostu,
  • betonowania, izolacje,
  • montaż elementów bezpieczeństwa.

Po ich zakończeniu - te same prace będą wykonywane na drugiej połowie mostu. Pozwoli to skrócenie czasu wyłączenia z ruchu obiektu do minimum, wyłącznie na czas wbudowywania nowych warstw nawierzchni na obiekcie i dojazdach. Każdy z przebudowanych obiektów będzie spełniał standardy zakresu nośności, parametrów użytkowych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wartość robót: ok. 2 mln zł.

Dofinansowanie uzyskane ze środków rezerwy subwencji ogólnej to: 915 tys. 833 zł.

info i foto: Powiat myślenicki

Myślenice - najnowsze informacje