środa, 29 stycznia 2020 14:22

Prawie co 10-ty samochód ma na dużą z emisję spalin. Posypały się mandaty

Autor Tomasz Stępień
Prawie co 10-ty samochód ma na dużą z emisję spalin. Posypały się mandaty

We wtorek 28 stycznia 2020 roku na terenie Małopolski policjanci przeprowadzili działania „Smog”, które miały na celu wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pojazdów, które zanieczyszczają środowisko. Było ich sporo.

Funkcjonariusze za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Podczas całodziennych działań małopolscy policjanci skontrolowali 1092 pojazdy i ujawnili 83 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska oraz wyciekami płynów eksploatacyjnych, za które zatrzymano dowody rejestracyjne. Edukowali również kierujących, iż nieprawidłowy skład spalin wpływa na stan środowiska, a tym samym na nasze życie i zdrowie.

Za używanie pojazdów w sposób powodujący uciążliwość związaną z nadmierną emisją spalin do środowiska grozi mandat karny w wysokości 300 zł. Ponadto za tą nieprawidłowość policjant obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy.

Źródło: KWP Kraków

Małopolska - najnowsze informacje