czwartek, 14 marca 2024 11:50

Prawo i Sprawiedliwość odkrywa karty do sejmiku. Na liście znane nazwiska

Autor Patryk Trzaska
Prawo i Sprawiedliwość odkrywa karty do sejmiku. Na liście znane nazwiska

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego z okręgu drugiego. Na listach największej obecnie partii opozycyjnej w kraju znalazły się znane nazwiska.

Do wyborów samorządowych został już niepełny miesiąc. Politycy codziennie walczą o poparcie mieszkańców na ulicach i w Internecie. Swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego, którzy o mandat powalczą z okręgu nr 2, obejmującego Powiat Krakowski Wielicki i Proszowicki.

Jak podkreślali politycy PiS-u, ich celem jest wspólna realizacja projektów, które przyczynią się do dalszego dynamicznego rozwoju regionu.  – W swoich działaniach będziemy stawiali na kontynuacje oraz nowe zadania z zakresu infrastruktury drogowej i kolejowej. Dalszą modernizację szpitali oraz wsparcie Zespołów Ratownictwa Medycznego w całej Małopolsce, to dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie. Będziemy się także skupiać  na rozwoju kultury, turystyki oraz sportu. Ważnym walorem naszego regionu jest jego środowisko naturalne, którego ochronę uważamy za ważne zadania dla Samorządu Województwa i chcemy, aby te działania były kontynuowane. Dalej mocno chcemy wspierać stowarzyszenia i fundacje, które czynią wiele dobrego dla swoich lokalnych społeczności. Integracja mieszkańców oraz zawiązywane przy tym relacje są najcenniejszą inwestycją – podkreślał Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Łukasz Smółka.

Na listach Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 2 znalazły się nazwiska dobrze znane mieszkańcom Krakowa i okolic. Liderem listy został Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Łukasz Smółka. O głosy mieszkańców z "dwójki" powalczy Bogdan Pęk, a pierwszą trójkę zamknie Paweł Nowak. Na miejscu czwartym PiS postawił na Piotra Ćwika, a "piątkę" otrzymał Witold Słomka. Na listach nie zabrakło również kobiet. Z "szóstki" o mandat powalczy Gabriela Ziarko, z "siódemki", Bożena Rążewska, a na miejscu ósmym znalazła się Katarzyna Kowalczyk.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

Foto: Mateusz Łysik/Głos24

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka