środa, 12 lipca 2023 16:39

Artur Kozioł: Należy szanować prawo

Autor Artur Kozioł - Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka
Artur Kozioł: Należy szanować prawo

Pod osłoną nocy wprowadzane są zmiany prawa, w pośpiechu - co budzi uzasadnione obawy. Prawo, w tym nasze prawa obywatelskie zasługują na szacunek każdej władzy i nie podlegają ograniczeniom.

Każde wybory to realizacja prawa do samodzielnego wyboru. Jest to jednocześnie realizacja prawa do bycia wybieranym. Skoro wszystko wydaje się oczywiste, to dlaczego pojawia się tyle pytań: Dlaczego władza tak często zmienia „ustawy wyborcze”? Dlaczego władza zmienia kalendarz wyborczy? Dlaczego władza wprowadza nowe reguły głosowania? Dlaczego władza podczas jednego dnia wyznacza dwa głosowania?

Myślę, że nie musimy szukać odpowiedzi, bo ją zwyczajnie znamy. Dla utrzymania WŁADZY!!!

Zdolność władzy do realizacji tego celu okaże się jednak złudna, kiedy aktywnie weźmiemy udział w wyborach, poprzez samodzielny wybór. Każdy z nas - obywateli, ma swój ważny głos, wybór, który mu przysługuje.

Szanujmy prawo, którego nikt nam nie zabierze. Pod osłoną nocy wprowadzane są zmiany prawa, w pośpiechu - co budzi uzasadnione obawy. Tak wiele czasu zmarnowano - za późno na nadrabianie zaniechań. Nikt nie przywróci zagubionej w tym czasie sprawiedliwości prawnej. Pozostaje nam tylko prawo obywatelskie.

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka