Przychodzi moment, że staramy się ratować zdrowie, a często i życie swoich najbliższych lub swoje własne. Zdesperowani wyruszamy na poszukiwanie szpitali, przychodni, poradni, specjalistów. Szukamy pomocy wszędzie - dzwonimy do znajomych, przyjaciół, przeprowadzamy zbiórki na możliwość leczenia za granicą. ,,Orkiestra” gra, żeby zebrać fundusze na kupno sprzętu medycznego. A system nam nie pomaga - terminy stają się coraz dłuższe. Wizja wyleczenia oddala się.
Myślę, że już czas, aby postawić sobie za cel likwidację limitów zabiegów dla szpitali i ośrodków zdrowia. Czas zastąpić „wyrównywanie zadłużenia obszaru medycznego” zdrowym systemem uczciwej wyceny usług medycznych i zakończyć limitowanie tych świadczeń.
Jednocześnie samorządy, przy wsparciu funduszy europejskich, powinny dostać możliwość przeprowadzania szybszych inwestycji budowlanych i zakupu sprzętu. Nowoczesność pozwoli pracownikom medycznym działać zarówno szybciej, jak i skuteczniej.
Medycyna to ciągłe udoskonalanie systemu poprzez korzystanie z doświadczeń kadry zarządzającej ośrodkami medycznymi. Walka o życie wymaga badań, kształcenia i procesu wzmacniania personelu medycznego. Każdy obszar ratownictwa potrzebuje wsparcia perspektywicznego kadrowego.
Wszyscy są zmęczeni i często zniechęceni. Pojawia się ,,matnia" nie do udźwignięcia. Żeby ją rozwiązać potrzebny jest kompleksowy plan, ale opracowany przez osoby do tego przygotowane.
Do udziału w wyborach, bez względu na to, jakie mamy poglądy, zachęca Jerzy Friediger, wieloletni dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego.
#KRAKÓW#CZAS WYBORÓW#NIE ŚPIJ BO CIĘ PRZEGŁOSUJĄ#KRAKÓW#CZAS WYBORÓW#NIE ŚPIJ BO CIĘ PRZEGŁOSUJĄ
Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Piątek, 6 października 2023
Artykuł sponsorowany