Tak, jeżeli wzmocnimy wszystkie nasze starania dotyczące rozwiązań
ekologicznych. Bez tego wspólnego wysiłku maleją szanse na zdrowe
środowisko.
Potrzebne są mocniejsze narzędzia, tak aby samorządy, wspólnoty mieszkańców nie zostawali sami z problemem. Poprzez próbę stosowania wyłącznie zakazów nie wygramy z problemem, musimy pokazać skuteczność rozwiązań i wsparcie finansowe.
Wybudowaliśmy setki kilometrów kanalizacji, aby chronić naszą ziemię przed zanieczyszczeniami, usuwamy tysiące ton śmieci z naszych gospodarstw, aby już nikt nie wyrzucał ich ,,tam gdzie popadnie". Wymieniamy stare kotły na przyjazne dla środowiska źródła ciepła. Tyle wspólnych starań! Niestety to za mało.
Potrzebujemy pilnie wzmocnienia zintegrowanego transportu pomiędzy gminami, potrzebujemy zwiększenia środków finansowych na przyspieszenie programu wymiany piecy, potrzebujemy funduszy na budowę ekologicznych rozwiązań produkujących tzw. czystą energię. Konieczna jest modernizacja oświetlenia ulicznego. I oczywiście nie ukrywajmy, musimy ciągle wzmacniać edukację, aby
powszechne stało się np. segregowanie śmieci, dbałość o przyrodę, zaangażowanie w akcje sadzenia drzew.
Mieszkańcy rozumieją, co dzisiaj znaczy nowoczesność i zdrowie dlatego nie wolno wysyłać sprzecznych sygnałów, że to wszystko nie ma znaczenia. Nie głosujcie na ludzi, którzy zachęcają do zatrzymania działań ekologicznych i tym samym do zaprzestania dbania o środowisko!