czwartek, 12 października 2023 16:39

Czy wygramy walkę o zdrowie?

Autor Artur Kozioł - Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka
Czy wygramy walkę o zdrowie?

Tak, jeżeli wzmocnimy wszystkie nasze starania dotyczące rozwiązań  
ekologicznych. Bez tego wspólnego wysiłku maleją szanse na zdrowe  
środowisko.

Potrzebne są mocniejsze narzędzia, tak aby samorządy, wspólnoty  mieszkańców nie zostawali sami z problemem. Poprzez próbę stosowania  wyłącznie zakazów nie wygramy z problemem, musimy pokazać skuteczność rozwiązań i wsparcie finansowe.

Wybudowaliśmy setki kilometrów kanalizacji, aby chronić naszą ziemię przed zanieczyszczeniami, usuwamy tysiące ton śmieci z naszych  gospodarstw, aby już nikt nie wyrzucał  ich ,,tam gdzie popadnie".  Wymieniamy stare kotły na przyjazne dla środowiska źródła ciepła. Tyle wspólnych starań! Niestety to za mało.

Potrzebujemy pilnie wzmocnienia zintegrowanego transportu pomiędzy  gminami, potrzebujemy zwiększenia środków finansowych na przyspieszenie  programu wymiany piecy, potrzebujemy funduszy na budowę ekologicznych  rozwiązań produkujących tzw. czystą energię. Konieczna jest modernizacja oświetlenia ulicznego. I oczywiście nie ukrywajmy, musimy ciągle wzmacniać edukację, aby  
powszechne stało się np. segregowanie śmieci, dbałość o przyrodę, zaangażowanie w akcje sadzenia drzew.

Mieszkańcy rozumieją, co dzisiaj znaczy nowoczesność i zdrowie dlatego  nie wolno wysyłać sprzecznych sygnałów, że to wszystko nie ma znaczenia. Nie głosujcie na ludzi, którzy zachęcają do zatrzymania działań  ekologicznych i tym samym do zaprzestania dbania o środowisko!

Wybory 2023 - najnowsze informacje

Rozrywka