środa, 30 sierpnia 2023 15:04

Próbował wyrzucić brata przez balkon. Nagle sięgnął po nóż

Autor Patryk Trzaska
Próbował wyrzucić brata przez balkon. Nagle sięgnął po nóż

Olkuscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu, który podczas domowej awantury groził bratu pozbawieniem życia i próbował wyrzucić go przez balkon. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratora oraz policji Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

W piątek (25 sierpnia), po godzinie 21.30 oficer dyżurny olkuskiej komendy otrzymał informację o awanturze domowej pomiędzy braćmi, do której doszło na terenie gminy Olkusz.

Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Jak ustalili mundurowi, 32-latek, będąc pod wpływem alkoholu, przy użyciu noża groził swojemu bratu pozbawieniem życia. W momencie kiedy pokrzywdzony chciał zadzwonić na policję, agresor wyrwał mu z ręki telefon.

Wtedy pokrzywdzony podbiegł do okna balkonowego i krzycząc, wzywał pomoc. Wówczas napastnik podbiegł do niego i próbował przerzucić swojego brata przez barierkę, znajdującą się na trzecim piętrze bloku mieszkalnego. Na szczęście 32-latek nie osiągał swojego celu, z uwagi na opór jaki stawiał pokrzywdzony. Agresor został zatrzymany przez policjantów i doprowadzany do olkuskiej komendy. Przeprowadzane przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad półtorej promila alkoholu.

Teraz mężczyźnie grozi kara od lat 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka