piątek, 10 lipca 2020 11:36

Nowe Brzesko. Most na Wiśle zamknięty ale z pomocą przyjdzie wojsko

Autor Wiktoria Mitura
Nowe Brzesko. Most na Wiśle zamknięty ale z pomocą przyjdzie wojsko

Wczoraj (09.07.) w Nowym Brzesku podpisano list intencyjny dotyczący budowy przeprawy pontonowej na Wiśle w miejscowościach Sierosławice i Świniary. Tymczasowa przeprawa będzie funkcjonować na czas trwania remontu mostu.

Most na Wiśle w Nowym Brzesku został zamknięty 1 lipca. Jak już informowaliśmy, od tego dnia planowane były prace naprawcze, które mają potrwać do końca sierpnia. Ruch na moście w tym czasie został całkowicie zablokowany (pomiędzy miejscowościami Ispina i Nowe Brzesko).

Zamknięcie mostu na Wiśle w Nowym Brzesku
W związku z powstałymi uszkodzeniami na moście zlokalizowanym w ciągu drogi wojewódzkiej nr 775 w miejscowości Nowe Brzesko, Rejon Dróg Wojewódzkich w Jakubowicach zawiadamia, że planuje wykonać roboty naprawcze na przedmiotowym obiekcie w celu utrzymania przejezdności i możliwości poruszania …

Mieszkańcy Nowego Brzeska oraz przedsiębiorcy otrzymają pomoc w tej trudnej dla nich sytuacji.  

"Budowa, eksploatacja i rozbiórka tymczasowej przeprawy mostowej na rzece Wiśle w miejscowościach Sierosławice i Świniary” to porozumienie zawarte pomiędzy województwem małopolskim, powiatem proszowickim, powiatem bocheńskim, gminą Nowe Brzesko i gminą Drwinia.

W przyszłą środę tj.15.07. zostanie wybudowana przez Wojsko Polskie przeprawa pontonowa. Będzie funkcjonować na czas trwania remontu mostu. Budowa przeprawy będzie miała miejsce w Sierosławicach i Świniarach.

Budowa mostu pontonowego jest niezbędna do codziennego funkcjonowania mieszkańców. To bardzo praktyczne zadanie dla naszych żołnierzy. Most na co dzień będzie służył mieszkańcom regionu, ale także turystom. Na pomoc naszych żołnierzy zawsze możemy liczyć - powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Koszt uruchomienia i funkcjonowania przeprawy wynosi 160 tys. zł.

Proszowice - najnowsze informacje