wtorek, 12 kwietnia 2022 14:09

Przedświąteczna rozmowa z burmistrzem Myślenic, Jarosławem Szlachetką. "Mam nadzieję, że wszystkie zamierzenia uda się doprowadzić do finalizacji"

Autor Marzena Gitler
Przedświąteczna rozmowa z burmistrzem Myślenic, Jarosławem Szlachetką. "Mam nadzieję, że wszystkie zamierzenia uda się doprowadzić do finalizacji"

Myślenice zaangażowały się w pomoc dla uchodźców, realizują kolejne inwestycje i przygotowują się do jubileuszu 680-lecia nadania praw miejskich. - Idziemy odważnie do przodu i mam nadzieję, że te wszystkie zamierzenia, które sobie zaplanowaliśmy, uda się doprowadzić do finalizacji - mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Mieszkańcy i samorząd udzielają pomocy około 1200 uchodźcom, którzy w Myślenicach znaleźli pomoc i schronienie. O tym, jakie działania podjęło miasto dla obywateli Ukrainy mówi burmistrz Jarosław Szlachetka. Włodarz Myślenic w rozmowie z portalem Głos24 relacjonuje też stan realizowanych inwestycji oraz zapowiada wydarzenia kulturalne i sportowe, na które warto przyjechać do Myślenic, świętujących już 12 czerwca na Rynku jubileusz 680-lecia.

W przedświątecznej rozmowie nie może też zabraknąć wielkanocnych tematów. - Święta Wielkanocne tradycyjnie z rodziną spędzimy w domu - mówi burmistrz Myślenic. Zdradza też, że ze świątecznych przysmaków najbardziej lubi wypieki. - Czekam na te mazurki, które przygotowuje moja małżonka z moją mamą i z moją teściową. Myślę, że nie będzie sposób się im oprzeć - dodaje Jarosław Szlachetka.

Włodarz Myślenic na naszych łamach składa też świąteczne życzenia mieszkańcom i wszystkim naszym czytelnikom. -  Na ten czas świąt Wielkiej Nocy życzę, aby ten szczególny dla nas jako chrześcijan okres był czasem, który umocni wiarę, podniesie na duchu i napełni nas wszystkich radością. Niech każdy w tym okresie świąt Wielkiej Nocy znajdzie odpoczynek, wytchnienie od dnia codziennego i nabierze siły do różnych wyzwań w codziennym życiu - mówi Jarosław Szlachetka.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka