poniedziałek, 14 sierpnia 2023 12:19

Przyjechał zatankować uszkodzonym autem. Samochód się zapalił

Autor Marzena Gitler
Przyjechał zatankować uszkodzonym autem. Samochód się zapalił

Chwile grozy przeżyli pracownicy stacji paliw i kierowcy w Zakopanem. Dziś rano podczas tankowania zapalił się osobowy opel. Kierowca przyznał, że przyjechał zatankować uszkodzonym autem.  

W poniedziałek, 14 sierpnia, ok. g. 5.20 przy ulicy Droga na Bystre w Zakopanem podczas tankowania zapalił się samochód osobowy. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały służby ratunkowe. Tragedii udało się uniknąć dzięki szybkiej reakcji obsługi, która przepchnęła palące się auto w bezpieczne miejsce, z dala od dystrybutora i stłumiła ogień za pomocą gaśnicy proszkowej.  

Strażacy szybko i sprawnie ugasili palącego się opla. Jak się okazało młody kierowca (19-latek z powiatu tatrzańskiego) chwilę wcześniej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w murek, powodując rozszczelnienie chłodnicy pojazdu. Pomimo to przyjechał z Poronina do Zakopanego uszkodzonym autem. Samochód najprawdopodobniej zapalił się z powodu braku chłodzenia.

Za spowodowanie kolizji w Poroninie 19-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 złotych oraz 10 pkt. karnych.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka