wtorek, 15 września 2020 06:20

Puszcza Niepołomice zagra u siebie na podgrzewanej murawie

Autor Marzena Gitler
Puszcza Niepołomice zagra u siebie na podgrzewanej murawie

Gmina chce sfinansować podgrzewanie murawy na stadionie w Niepołomicach. Myśli też o budowie nowego stadionu.

Pierwsza drużyna Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza Niepołomice jest sportową wizytówką gminy. Zespół dostarcza emocji mieszkańcom od niemal stulecia, a w piłkarskiej pierwszej lidze występuje – z krótką przerwą – od 2013 roku.

9 września o sytuacji w klubie oraz o planach na przyszłość rozmawiali: pełniący funkcję burmistrza Krystian Zieliński, prezes Jarosław Pieprzyca oraz dyrektor klubu Roman Koroza. Spotkanie było okazją do podsumowania minionego sezonu oraz rozmowy o przyszłości klubu.

Przypomnijmy, że miniony sezon żubry ukończyły na dobrym, ósmym miejscu w tabeli. Dwa pierwsze mecze nowego sezonu wprawdzie nie przyniosły zespołowi punktów, ale drużyna z optymizmem patrzy w przyszłość.

– Kiepsko wystartowaliśmy – przyznał prezes Pieprzyca, dodając jednak, że zespół chce powalczyć o coś więcej. Chwalił trenera Tomasza Tułacza, któremu w sierpniu minęła piąta rocznica pracy w Puszczy. Oczywiście – jak w pracy każdego szkoleniowca – zdarzają się lepsze i gorsze chwile, ale dla klubu kluczowa jest stabilizacja i ciągłość pomysłu na drużynę. Szczególnie, że Puszcza mocno stawia na szkolenie dzieci i młodzieży.

Niepołomicki klub jest jednym z najmniejszych w całej lidze. Mierzy się z zespołami zorganizowanymi w większe kluby, z bogatszym zapleczem i większym budżetem. Trudno w takiej sytuacji rywalizować na polu transferowym. Szczególnie, że to miasto wykłada największe pieniądze na działalność klubu. Jednak, jak zapewnił Krystian Zieliński, miasto będzie nadal wspierać finansowo zespół i w miarę możliwości budżetowych zwiększać swoje zaangażowanie w jego działalność. Podczas spotkania przyznał, że najważniejszym celem jest utrzymanie drużyny w Fortuna pierwszej lidze, natomiast należy przyjąć, że ten sezon pomimo dwóch porażek na starcie doprowadzi drużynę do Ekstraklasy. - Jeżeli uda się awansować staniemy przed ważnym wyzwaniem jakim będzie budowa nowego stadionu - powiedział Krystian Zieliński.

Zapewnił również o dwóch ważnych inwestycjach miasta w obiekt, na którym pierwsza drużyna rozgrywa swoje mecze. Najważniejszym zadaniem, który znajdzie się w projekcie przyszłorocznego budżetu, będzie instalacja systemu podgrzewania murawy. Podgrzewana murawa ma być standardem na obiektach pierwszoligowych i ich właściciele będą zobligowani, aby taką inwestycję przeprowadzić. W przeciwnych okolicznościach klubowi grozi utrata licencji na grę na swoim stadionie.

W drugiej kolejności miasto chce zakupić platformy dla mediów, wiaty dla zawodników rezerwowych, a także telebim na boisku oraz przed stadionem.

Podczas rozmowy uzgodniono również przeprowadzenie kilku mniejszych prac pielęgnacyjno-instalacyjnych, aby zwiększyć estetykę obiektu oraz wygospodarować teren na poszerzenie boiska, gdyż niepołomicki obiekt w standardach pierwszoligowych jest dość wąski.

inf. i foto: UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje