poniedziałek, 21 grudnia 2020 14:02

Rafał Komarewicz dołączył do Ruchu Polska 2050

Autor Wiktoria Mitura
Rafał Komarewicz dołączył do Ruchu Polska 2050

Szymon Hołownia podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie ogłosił, że do ruchu Polska 2050 dołącza Rafał Komarewicz. - Dzisiaj jestem w Krakowie, po to, aby z radością ogłosić, to że dołącza do naszego ruchu wspaniały krakowski samorządowiec Rafał Komarewicz wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz znalazł się w szeregach ruchu Polska 2050. Na dzisiejszym briefingu prasowym ogłosił to Szymon Hołownia. - Zrozumieliśmy, że myślimy w bardzo podobny sposób o polskim samorządzie, o tym, jak ważną rolę powinien odgrywać w tym ważnym czasie.

Lider ruchu podkreślił, że wspólnie będą pracować nie tylko nad Krakowem, ale nad tym, aby polski samorząd znowu zyskał w Rzeczpospolitej należne mu miejsce. Kraków jest pierwszym miastem, w którym ruch Polska 2050 rozpoczyna aktywną współpracę i działanie na szczeblu samorządu miejskiego.

– Cieszę się, że to Kraków jest pierwszym miastem, w którym ruch Polska 2050 nawiązuje współpracę samorządową – komentował Rafał Komarewicz. Podkreślił również, że jego poglądy utożsamiają się z poglądami Szymona Hołowni. Chodzi tu przede wszystkim o samorząd, jak i o ogólnokrajową politykę. - Mamy wspólne poglądy nie tylko na samorząd, ale też na Polskę i na stosunki społeczne panujące w Polsce - powiedział Komarewicz. Jak mówił Szymon, Polskę należy naprawiać od dołu, a kto, jak nie samorządy jest bliżej ludzi? - podsumował radny. Rafał Komarewicz zakończył swoje przemówienie zaproszeniem skierowanym w stronę samorządowców z Małopolski do czynnego wsparcia działań ruchu na rzecz Polski “zielonej, demokratycznej i solidarnej”.

Radny podkreślił działania ruchu na rzecz zmieniającego się klimatu i ekologii, problemów zaniedbywanych przez dziesięciolecia. Przywołał też pracę krakowskich samorządowców w staraniach o czyste powietrze. Zapowiedział, że wraz z Polską 2050 planuje pomagać powiatom, którym nadal doskwiera smog oraz zazielenić Kraków.

-Mamy wspólne poglądy nie tylko na samorząd, ale też na Polskę i na stosunki społeczne panujące w Polsce - powiedział Komarewicz. Jak mówił Szymon, Polskę należy naprawiać od dołu, a kto, jak nie samorządy jest bliżej ludzi? - podsumował radny.Rafał Komarewicz zakończył swoje przemówienie zaproszeniem skierowanym w stronę samorządowców z Małopolski do czynnego wsparcia działań ruchu na rzecz Polski “zielonej, demokratycznej i solidarnej”.

Komarewicz powiedział, że mimo wstąpienia do ruchu Polska 2050, dalej będzie szefem klubu Przyjazny Kraków. Jego decyzja była konsultowana z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Polityka lokalna

Na konferencji Hołownia podkreślił również potrzebę prowadzenia polityki lokalnej. Obecną sytuację nazwał procesem demolowania polskiej samorządności. Lider przedstawił swoją wizję oparcia polityki na samorządach, zwiększenie ich udziału w podatku PIT, CIT i udziału jednostek samorządu terytorialnego w podatku VAT. Hołownia zauważył, że Fundusz Inicjatyw Lokalnych jest wykorzystywany dla celów politycznych przez rządzących. Miliardy złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymały gminy, które poparły Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich oraz te, w których już rządzi PiS. - Nie możemy dać się w ten sposób oszukać - apelował lider ruchu Polska 2050.

foto: Konferencja prasowa Polska 2050 (21.12.)

Kraków

Kraków - najnowsze informacje