piątek, 21 maja 2021 10:22

Rafał Trzaskowski odwiedził Oświęcim. Apelował o pakt zdrowia

Autor Norbert Kwiatkowski
Rafał Trzaskowski odwiedził Oświęcim. Apelował o pakt zdrowia

Rafał Trzaskowski w czwartek (21 maj br.) spotkał się z samorządowcami z okolic Oświęcimia oraz przedsiębiorcami z Chrzanowa. Lider  ruchu Wspólna Polska w trakcie konferencji na rynku w Oświęcimiu mówił o sytuacji w polskiej służbie zdrowia po pandemii

Trzaskowski w swojej wypowiedzi zwrócił konkretną uwagę na narastający problem w onkologii. W jego opinii, obecnie nie jest czas na rozmowy o centralizacji służby zdrowia. Najważniejsza powinna być pomoc dla chorych.

- Apeluję o pakt dla zdrowia, żeby rządzący poważnie podeszli do sprawy. Żeby usiedli do stołu z opozycją, samorządowcami. Trzeba rozliczyć się z tego, co się stało. Trzeba też zaplanować działania na najbliższe miesiące i lata. Dzisiaj nie powinniśmy mówić o centralizacji i zaklęciach, które mają przykryć to, co się stało. Powinniśmy szczerze porozmawiać o zdrowiu. Dziś nie jest potrzebna nam rewolucja, dziś potrzebne jest szybkie leczenie tych wszystkich, którzy tego potrzebują - apelował lider ruchu Wspólna Polska.

Podczas konferencji odniósł się również do powstania Małopolskiej Uczelni Państwowej - dzięki której, Oświęcim - nabrał znaczenia także jako miasto młodych ludzi.

Foto: @MarcinSpokowsk - Twitter

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje