czwartek, 20 maja 2021 18:47

Rafał Trzaskowski w Wieliczce: wszyscy liczymy na to, że opozycja wygra kolejne wybory

Autor Marzena Gitler
Rafał Trzaskowski w Wieliczce: wszyscy liczymy na to, że opozycja wygra kolejne wybory

- Zależy nam, aby czas powrotu po covidzie był jak najbardziej aktywny, bo bardzo nam tej energii brakuje. Bez tej energii bardzo trudno będzie nam wygrać wybory - mówił w Wieliczce Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO oraz burmistrz Wieliczki Artur Kozioł rozpoczęli cykl spotkań w ramach projektu Campus Polska Przyszłości Ruchu Wspólna Polska.

Rafał Trzaskowski w czwartek, 20 maja, od Wieliczki rozpoczął dwudniową wizytę w Małopolsce. Obecnych na spotkaniu, które odbyło się w Wielickiej Mediatece powitała zastępca burmistrza ds. społecznych, Agnieszka Szczepaniak. Wzięli w nim udział m.in senator Bogdan Klich, posłowie Aleksander Miszalski i Sławomir Nitras, oraz grupa młodych ludzi - społeczników, przedsiębiorców, aktywistów i przedstawicieli środowisk współpracujących z młodzieżą.

- Nie widzieliśmy się bardzo dawno. Widzieliśmy się przez Internet, ale w końcu możemy się spotkać i to w nieprzypadkowym miejscu - studiu przy Wielickiej Mediatece. Od kilku miesięcy stąd transmitowaliśmy różne wydarzenia kulturalne  - mówił burmistrz Artur Kozioł. Wyjaśnił też dlaczego tu właśnie obywa się spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. - Mamy jego pomysł, aby ruszyć do przodu, nie czekać już w pandemii, ale, aby ożywić się, aby się spotykać.

- Bardzo się cieszę, że jestem w Wieliczce - mówił prezydent Warszawy, który podziękował burmistrzowi Koziołowi za zaproszenie do Solnego Miasta. Sprecyzował też cel spotkania, jakim jest rozmowa o Campusie Polska Przyszłości. - Zachęcamy do rejestracji. Dziś mija ostatni dzień, aby zgłosić się na Campus - mówił Trzaskowski. Wyjaśnił również, jaki jest cel jego projektu. - Nas dzisiaj interesuje to, co interesuje młode Polki i młodych Polaków, jakie są prawdziwe problemy, o których chcą rozmawiać.

Gość ze stolicy podkreślił też, że w Wieliczce politycy i samorządowcy będą mogli porozmawiać z tymi, którzy się angażują w życie młodych ludzi.  

Duże znaczenie jego zdaniem ma też spotkania samorządowców. - Gdy dzisiaj rząd ogłasza nowe plany centralizacji, my samorządowcy musimy wypracować wspólne stanowisko - mówił prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski zapowiedział też kolejne punkty swojej podróży po Polsce i jutrzejsze spotkanie z przedsiębiorcami. - Zależy nam, aby ten czas powrotu po covidzie był jak najbardziej aktywny i by pobudzać ludzi do aktywności społecznej, bo bardzo nam tej energii brakuje. Bez tej energii bardzo trudno będzie nam wygrać wybory, a wszyscy liczymy na to, że opozycja wygra kolejne wybory - podsumował.

Po spotkaniu z dziennikarzami odbył się panel dyskusyjny, w którym o swoich doświadczeniach z okresu pandemii mówili przedstawiciele lokalnej społeczności.

foto: Tomasz Stępień / Głos24

zobacz też:

Rafał Trzaskowski w Małopolsce. Odwiedzi Wieliczkę, Oświęcim i Chrzanów
Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej dziś po południu rozpocznie dwudniową wizytę w Małopolsce. Odwiedzi Wieliczkę, Oświęcim i Chrzanów. Wizyta jest związana z projektem Campus Polska Przyszłości.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje