czwartek, 18 kwietnia 2024 09:20

Remont mostu Dębnickiego. Utrudnienia dla pieszych i rowerzystów

Autor Mateusz Łysik
Remont mostu Dębnickiego. Utrudnienia dla pieszych i rowerzystów

W przyszłym tygodniu, począwszy od środy 24 kwietnia, mieszkańcy Krakowa muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu pieszego i rowerowego na moście Dębnickim, związane z rozpoczynającymi się robotami wykończeniowymi.

Remont mostu Dębnickiego wchodzi w ostateczną fazę. Po zakończeniu głównych prac budowlanych w listopadzie ubiegłego roku, nadeszła pora na roboty wykończeniowe chodników. Przez zimę, chodniki były zabezpieczone tymczasową warstwą żywiczną, teraz jednak zostanie położona ich docelowa nawierzchnia.

Prace będą przebiegać w dwóch etapach. Pierwszy rozpocznie się 24 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia, obejmując chodnik od strony Wawelu. W tym czasie piesi oraz rowerzyści nie będą mieli dostępu do tej części mostu. Drugi etap rozpocznie się 6 maja i zakończy 11 maja, kiedy to zamknięty zostanie chodnik od strony Salwatora.

Zakończenie prac planowane jest na połowę maja, ale terminy mogą ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka