wtorek, 4 czerwca 2024 09:15

Rodzinny dzień w Termach BUKOVINA? Sprawdź, jak go maksymalnie wykorzystać

Autor Artykuł sponsorowany
Rodzinny dzień w Termach BUKOVINA? Sprawdź, jak go maksymalnie wykorzystać

Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej to miejsce, w którym naprawdę trudno byłoby narzekać na nudę. Obiekt oferuje mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku, zarówno dla malutkich dzieci, jak i seniorów. Jeśli wybierasz się tam po raz pierwszy, to dobrym pomysłem będzie wykupienie biletu całodziennego, co pozwoli do maksimum wykorzystać wszystkie udogodnienia na terenie kompleksu. W naszym artykule podpowiadamy, jak spędzić rodzinny dzień w Termach BUKOVINA.

Poranek i przedpołudnie

Dzień w Termach BUKOVINA warto zacząć o poranku, wybierając się do urokliwej Bukowiny Tatrzańskiej jeszcze przed otwarciem obiektu. Pozwoli to na podziwianie przepięknych widoków zanim zjawią się tłumy innych turystów.

Termy BUKOVINA są położone w malowniczym miejscu, w otoczeniu lasów Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obiekt otwiera się dla gości o godzinie 9:00.

Po przejściu do strefy basenowej warto zadbać o rozgrzewkę, np. pokonując kilka długości basenu zewnętrznego. Następnie radzimy zapoznać się z mapą atrakcji obiektu, co pozwoli ułożyć rodzinny plan korzystania ze wszystkich wodnych rozrywek term.

Przed południem warto również skorzystać z bezpłatnych zajęć z aquaaerobiku, które odbywają się codziennie o 11:00, 15:00 i 18:00.

Południe

W okolicach południa w kompleksie jest już sporo rodzin z dziećmi, dlatego jest to odpowiedni czas na wypróbowanie rodzinnych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie czy siatka do wspinaczki wodnej. Warto również odprężyć się w basenach wewnętrznych i zewnętrznych, co pozwoli nabrać sił przed dalszą zabawą.

Popołudnie

W godzinach popołudniowych warto się rozdzielić. Jedno z rodziców może kontynuować zabawę z dziećmi w wodzie, a drugie np. skorzystać z zabiegów w strefie Wellness BUKOVINA czy wybrać się do strefy saun.

Rada:

Będąc w obiekcie tylko na jeden dzień, warto wybrać jeden z zabiegów, który nie wymaga wcześniejszej konsultacji z kosmetologiem. Szczególnie polecamy autorski zabieg relaksacyjny z peelingiem „Bukowiańska Łąka”.

Jeśli natomiast macie starsze dzieci, które mogą bawić się same pod nadzorem ratowników lub biorą udział w zajęciach zorganizowanych, np. nauce nurkowania, to świetną propozycją będzie wybranie się we dwoje do sauny, na przykład na seans zapachowy w zewnętrznej saunie góralskiej „Łozpolono Maryna”.

Wieczór

Termy BUKOVINA są czynne aż do 22:00, więc najwytrwalsi goście mogą cieszyć się atrakcjami obiektu do późnych godzin wieczornych. Wieczór to idealny czas na relaks i wyciszenie. Polecamy hydromasaż, z którego można skorzystać na specjalnych leżankach w basenach zewnętrznych oraz w „Bulgotniku”.

Wieczorem warto także zapewnić dzieciom spokojniejszą wodną zabawę, by mogły odpocząć po całym dniu aktywności. To pozwoli im bardzo szybko zasnąć w samochodzie czy w pokoju hotelowym.

Gastronomia w Termach BUKOVINA

Podczas dnia w Termach BUKOVINA na pewno pojawi się głód, który można zaspokoić w strefie gastronomicznej obiektu. Jej najważniejszym punktem jest Restauracja „Na Wiyrchu”, która oferuje bogaty wybór dań w formie bufetu, w tym także dla wegetarian. Warto skosztować autorskich koktajli, sezonowych napojów oraz lokalnych piw, a także pysznych lodów i ciast.

Latem działa również sezonowy punkt gastronomiczny obok basenu „Niebiesko Dolina”, oferujący pyszne przekąski przyrządzane z lokalnych składników.

Z kolei CAFÉ BUKOVINA to miejsce, w którym można zamówić m.in. świeżo wyciskane soki, pyszne koktajle i różnorodne sałatki, a także ciasta i desery.

Więcej o tym, jak maksymalnie wykorzystać dzień na Termach BUKOVINA, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/jak-maksymalnie-wykorzystac-pobyt-w-termach-bukovina-oto-plan-na-idealny-dzien-z-cala-rodzina.

O Termach BUKOVINA

Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej to jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną, pozyskiwaną z ujęcia na głębokości 2400 metrów, o temperaturze na wypływie wynoszącej 64,5 stopnia Celsjusza.

Wysoka jakość wody termalnej jest jednym z głównych atutów kompleksu, który przyciąga nie tylko osoby chcące spędzić dzień aktywnie i zrelaksować się w ciepłych basenach, ale też odnieść korzyści zdrowotne z hydroterapii.

Do dyspozycji gości term jest aż 20 basenów wewnętrznych i zewnętrznych, trzy zjeżdżalnie wodne (dwie uruchamiane w sezonie letnim), strefa dzieci i młodzieży z m.in. siatką do wspinaczki wodnej, punkty gastronomiczne czy strefa saun obejmująca aż osiem rodzajów saun, w tym fińskie, łaźnie parowe czy kabinę na podczerwień.

Z całą mapą atrakcji Term BUKOVINA zapoznasz się na stronie internetowej obiektu, na której możesz od razu kupić bilety online, unikając tym samym kolejek do kasy - termybukovina.pl.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka