wtorek, 15 marca 2022 12:32

Rodzinny piknik w ICE Kraków. Dzień dobry Ukraino!

Autor Joanna Obajtek
Rodzinny piknik w ICE Kraków. Dzień dobry Ukraino!

Tor przeszkód, wielkoformatowe puzzle, tańce i wizyta superbohaterów. Już w sobotę, 19 marca Centrum Kongresowe ICE Kraków zmieni się w trzypoziomowy plac zabaw. Atrakcji jest tak dużo, że każdy wybierze coś dla siebie.

W sobotę Kraków wraz z Biurem Festiwalowym zapraszają najmłodszych mieszkańców z miasta i okolic do wspólnej zabawy w ICE. Czekają również na gości niedawno przybyłych z Ukrainy. Dzieci spędzą aż pięć godzin w wielkim placu zabaw.

– Dzień dobry ICE Kraków to jedna z najważniejszych imprez społecznych realizowanych przez KBF. Co kwartał ICE Kraków odwiedzało ponad 1500 osób – mówi Magdalena Doksa-Tverberg, dyrektorka KBF. – Bardzo się cieszymy, że na tę wyjątkową edycję możemy zaprosić także nowych mieszkańców Krakowa, przybyłych z Ukrainy. Zależy nam, aby najmłodsi mogli aktywnie spędzić czas w bezpiecznym i atrakcyjnym miejscu – dodaje.

„Dzień dobry Ukraino” to okazja do rodzinnego wyjścia i odcięcia się od świata. Na najmłodszych uczestników czeka tor przeszkód, puzzle z mapą Krakowa, warsztaty naukowe przygotowane przez FabLab Małopolska, warsztaty taneczne, designu i liczne pokazy. Zaplanowane zostały również zajęcia teatralne, nauka języka polskiego i gimnastyka. Z kolei miłośnicy podróży wyruszą w wyprawę dookoła świata.

Razem na wyprawę/ fot. pixabay

W ICE nie zabraknie również niespodzianki dla fanów superbohaterów. Już o 10:00 będą mogli wypatrywać gości z supermocami, którzy oficjalnie potwierdzili swoje przybycie. Na co dzień pilnują oni porządku w Gotham City i walczą ze złem w ramach Ligii Sprawiedliwości. W sobotę nie można tracić czujności, bo oni mogą być na każdym piętrze. Pytanie tylko, na którym?

W wydarzeniu „Dzień dobry Ukraino” mogą wziąć tym razem udział nie tylko najmłodsi, ale i starsi. Dla nastolatków zostały przygotowane warsztaty teatralne, taneczne i plastyczne. Dowiedzą się również jak żyć w Krakowie i uzyskają porady na temat polskich i krakowskich szkół.

Organizatorzy rodzinnego pikniku w ICE nie zapomnieli również o rodzicach, dla których przygotowali osobne i specjalne stoiska. Zasięgną przy nich niezbędnych i praktycznych informacji na temat pobytu w Krakowie. Z kolei na wszystkich uczestników przed wejściem do ICE czekać będzie ciężarówka ze słodyczami od firmy Wawel SA. Inną niespodzianką jest film, którego projekcja odbędzie się w sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego o 10:00 i 13:00. Film jest wielką zagadką, ponieważ nie wiemy, co  to będzie.

ICE zaprasza na seans/ fot. pixabay

„Dzień dobry Ukraino” wystartuje w Centrum Kongresowym ICE  w sobotę o 10:00 i zakończy się tego samego dnia o 15:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale na stronie Krakowskiego Biura Festiwalowego trzeba pobrać wejściówki.

Plakat promujący wydarzenie/ fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Fot. pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje