niedziela, 24 kwietnia 2022 19:38

"Krakowskie Noce" coraz bliżej!

Autor Joanna Obajtek
"Krakowskie Noce" coraz bliżej!

Zakamarki klasztornego skarbca, liczne koncerty i teatralna scena. Wszystko może się zdarzyć w ciągu jednej nocy. Wystarczy tylko wziąć udział w kolejnej odsłonie magicznych Krakowskich Nocy.

Od kwietnia aż do października będą otwarte do zwiedzania klasztorne skarbce, krużganki, ogrody, ekspozycje muzealne i teatry. Dzięki Krakowskim Nocom zobaczymy miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Weźmiemy też udział w koncertach, pokazach tanecznych, spotkaniach poetyckich i spektaklach.

Kalendarium Krakowskich Nocy 2022

Tegoroczne Krakowskie Noce zapowiadają się obiecująco. Znany jest już rozkład wydarzeń 2022:

  • Noc Muzeów - 13 maja
  • Noc Teatrów - 11 czerwca
  • Noc Tańca - 18 czerwca
  • Noc Jazzu - 16 lipca
  • Noc Cracovia Sacra - 14 i 15 sierpnia
  • Noc Poezji – od 7 do 9 października

Krakowskie Noce co roku skupiają ponad 180 tys. osób. Każda edycja ma swój temat przewodni lub prezentuje premiery, projekty i wydarzenia ostatniego sezonu artystycznego. Wstęp na Krakowskie Noce jest bezpłatny.


Krakowskie Noce dla wszystkich

Krakowskie Noce to projekt, który składa się z siedmiu odsłon: z Nocy Muzeów, Nocy Teatrów, Tańca, Jazzu, Nocy „Cracovia Sacra”, Poezji oraz Nocy Kin Studyjnych. Pierwsza z nich była realizowana już w 2004 roku. Ideą projektu jest promowanie kultury i dziedzictwa Krakowa, a także zachęcanie do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. W tym celu organizatorzy tworzą atrakcyjną ofertę dla mieszkańców Krakowa oraz turystów i osób spoza miasta.

Organizatorzy zachęcają do czynnego włączenia się w Krakowskie Noce poprzez zgłoszenie swoich poetyckich propozycji na Noc Poezji (termin upływa 31 maja).

Krakowskie Noce wystartowały 9 kwietnia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Krakowskich Nocy lub na facebooku.

Plakat promujący Krakowskie Noce/ fot. UMK

Fot. pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje