czwartek, 19 marca 2020 09:26

Rola oświetlenia w dyskotece lub klubie

Autor Głos 24
Rola oświetlenia w dyskotece lub klubie

Podczas organizacji imprezy tanecznej w klubie czy dyskotece ogromnie ważną funkcję spełnia oświetlenie. To ono odpowiada za nastrój i klimat w sali, gdzie odbywa się dyskoteka. Współgrając z muzyką, zachęca uczestników do zabawy i tańca.

Podczas organizacji imprez tanecznych duże znaczenie ma oprawa wydarzenia, w tym oświetlenie sali. Organizatorzy muszą zdawać sobie sprawę, że rodzaj oświetlenia zmienia się zależnie od charakteru prowadzonej imprezy i rodzaju puszczanej muzyki. Dobierając moc reflektora, efekty specjalne czy długość ozdobnej girlandy świetlnej, musimy uwzględnić wielkość sali, kąt padania i rozchodzenia się światła oraz różne elementy architektury.

Oświetlenie dyskotekowe

Każdy właściciel klubu czy też organizator dyskoteki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wystrój i efekty wizualne są głównym elementem przyciągającym ludzi lubiących dobrą zabawę. Dyskoteka to przestrzeń, która jest przeznaczona do tańczenia oraz spotkań ze znajomymi czy przyjaciółmi. To jednocześnie obszar trudny organizacyjnie, ponieważ trzeba zgrać ze sobą wiele elementów.

Oświetlenie dyskotekowe to lampy umiejscowione na suficie, w podłodze oraz w wielu innych miejscach sali, które muszą łączyć światło, kolor i muzykę. Na rynku można znaleźć szeroką gamę produktów mających na celu stworzenie odpowiedniej atmosfery w dyskotece. Za pomocą odpowiedniego sprzętu podświetlić można praktycznie wszystko - od mebli aż po sufit.

Bardzo często w dyskotece stosuje się podświetlenie podłogi, co jest niezwykle efektywne. Wykorzystuje się również rozjaśnienia miejsc dla siedzących lub bar, dzięki czemu stają się one ciekawymi strefami dla gości klubu.

Wielokolorowe taśmy LED

Atrakcyjnym rozwiązaniem oświetleniowym w dyskotece lub klubie może być zastosowanie różnobarwnej taśmy LED. Na rynku są dostępne modele, które można sterować pilotem. Za ich pomocą można podświetlić lub wyeksponować ważne elementy sali, np. bar, scenę lub parkiet.

Ciekawym pomysłem jest także oświetlenie szklanych półek na barze, na których ustawione są różne produkty. Oświetlenie podłogowe LED może w atrakcyjny sposób podkreślić szarą i niewidoczną podłogę. Bardzo dobrze w tym rozwiązaniu sprawdzają się światłowody ze świecącymi końcami.

Muzyka i światło – harmonijna współpraca

Bardzo ciekawą koncepcją wzbogacającą wnętrze dyskoteki czy klubu jest oświetlenie LED współgrające z muzyką. Takie rozwiązanie wymaga odpowiedniego zaplanowania. Jeśli jednak uda się zrealizować to połączenie, to efekt będzie niezwykle atrakcyjny i przyciągnie do dyskoteki czy klubu więcej gości.

Bardzo atrakcyjną opcją w kategorii oświetlenie dyskotekowe jest także laser MultiPoint do zastosowań mobilnych na scenie. Każdym reflektorem można sterować pilotem lub manualnie. Zestaw może działać w trybie muzycznym lub automatycznym.

Reflektory emitujące światła białe lub jednokolorowe, lampy LED, kolorowe kule, stroboskopy i lasery sprawiają, że przestrzeń lokalu zamienia się w kolorowe i efektowne wnętrze, które zachęca do tańca i zabawy. Natomiast połączenie muzyki i światła tworzy niezwykłą kompozycję i daje niepowtarzalny efekt.

Styl Życia - najnowsze informacje