wtorek, 26 kwietnia 2022 12:09

Rolety rzymskie - Czy warto instalować je w sypialni?

Autor Artykuł sponsorowany
Rolety rzymskie - Czy warto instalować je w sypialni?

Chcesz ozdobić okno w swojej sypialni czymś, co nada wnęce atrakcyjności, ale jednocześnie sprawdzi się w roli funkcjonalnej przesłony? Prawdopodobnie to właśnie roleta rzymska sprawdzi się w tej roli najlepiej, a jej największym atutem jest wyjątkowo uniwersalny efekt dekoracyjny. Dlaczego warto instalować ją właśnie w sypialni?

Dlaczego aranżacja okna w sypialni jest tak ważna?

Wiele osób to właśnie dekorację okna w sypialni traktuje priorytetowo, a podczas wyboru właściwej firanki, zwraca uwagę zarówno na aspekty dekoracyjne, jak i funkcjonalne. Dobrej jakości przesłona okienna pozostaje bowiem we wnęce okiennej na lata, a pod warunkiem odpowiednio przeprowadzanych zabiegów utrzymania w czystości, nie niszczy się i wciąż pozostaje atrakcyjna.

Czym udekorować i przesłonić okno w sypialni, by uzyskać idealny efekt? Odpowiedź na to pytanie nie dla każdego będzie jednoznaczna i tożsama z zakupem tych samych produktów. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, ale również usytuowania okna w sypialni. Jeśli bowiem okno pomieszczenia będzie wychodziło na ulicę lub inne zabudowania mieszkalne to warto postawić na coś, co solidnie przesłoni wnętrze. W sytuacji, gdy okno sypialni znajduje się bezpośrednio przy ogrodzie, można sobie pozwolić na nieco więcej luzu. Jedno jest pewne, dobrze zainwestować w przesłonę, która nawiąże do nowoczesnego stylu, nada pomieszczeniu odrobinę intymności i uchroni osoby przebywające w sypialni przed zerkaniem osób trzecich. A jaka przesłona sprawdzi się tutaj idealnie?

Roleta rzymska w sypialni - dlaczego to dobry pomysł?

Rolety rzymskie to jedne z tych przesłon okiennych, które cechuje bardzo wysoka funkcjonalność. Dzięki zastosowanym trikom i pomysłowości twórców rolet rzymskich można je z czystym sumieniem zaliczyć do aktualnie najlepszych systemów zaciemniających wnętrze i jednocześnie nawiązujących do unikalnych form estetycznych.

Często nowoczesne wzornictwo zastosowane na roletach rzymskich nie pozwala przejść obok nich obojętnie, a dostępność wszystkich kolorów wspaniale oddaje potrzebę aranżacji wnętrza wedle indywidualnych preferencji.

Uwaga: wielu projektantów wnętrz zwraca uwagę na to, że roleta rzymska staje się świetną alternatywą dla klasycznej zasłony lub firanki. Ze względu na swoją formę jest wygodniejsza, łatwo się ją zakłada, a efekt dekoracyjny jest nieporównywalnie lepszy.

Wykonanie z delikatnej tkaniny, ale jednocześnie chroniącej wnętrze przed nadmiernym światłem lub spojrzeniem sąsiadów to kolejny atut. Stylowe fałdy rolety rzymskiej mogą być elementem dekoracyjnym niemal każdej modnej stylizacji okna.

Nie wiesz, jaką roletę wybrać do swojej sypialni?

To wszystko zależy od tego, jaki styl aranżacyjny lubisz lub preferujesz. Do wnętrz urządzonych klasycznie dobierz roletę rzymską w kolorze białym i stroniącą od banalnych zdobień. Taką roletą wprowadzisz do wnętrz sporo świeżości i zachowasz umiar w stylizacji.

Do wnętrza nowoczesnego lub podszytego stylem industrialnym warto wybrać roletę w szarościach lub brązach. Ten kolor świetnie nawiąże do innych, kolorowych dodatków.

Do sypialni urządzonej w stylu prowansalskim wybierz roletę w pastelach. Delikatny wrzos będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Pamiętaj, że roleta rzymska to połączenie elegancji zasłon z funkcjonalnością rolet. To akcesorium, które sprosta wymaganiom stawianych tym sypialniom, od których chcemy czegoś więcej! Sprawdź Rolety rzymskie od Rolety.eu i ciesz się pięknym wnętrzem.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka