czwartek, 23 marca 2023 14:48

Rusza przebudowa ulic w Boryczowie. "Będzie wygodniej i bezpieczniej"

Autor Marzena Gitler
Rusza przebudowa ulic w Boryczowie. "Będzie wygodniej i bezpieczniej"

20 marca w Niepołomicach podpisano umowę na przebudowę ulic na osiedlu Boryczów. - Drogi będą szersze, pojawią się chodniki i ich oświetlenie. Będzie wygodniej i bezpieczniej - mówi Karol Szybiński, Przewodniczący Zarządu Osiedla Boryczów.

Boryczów to osiedle w południowej części Niepołomic, graniczące ze Staniątkami oraz Podłężem, w pobliżu Puszczy Niepołomickiej. Teraz doczeka się przebudowy ulicy Czerwonych Beretów oraz ulicy Wrzosowej. Inwestycję zrealizuje konsorcjum, w którym liderem jest P-BUD Przemysław Birkowski. Inwestycja ruszy niebawem. Gmina czeka tylko na ZRID. W tym czasie wykonawca opracuje projekt tymczasowej organizacji ruchu. Jak zapewnia samorząd, prace maja być tak prowadzone, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

Inwestycja, warta 9,4 mln zł, ma zakończyć się za 1,5 roku. To I etap przebudowy dróg na Boryczowie. Kolejny to modernizacja ulicy Potasińskiego, która będzie możliwa po uzyskaniu prawomocnych pozwoleń na budowę i zapewnieniu finansowania.

- Kilka lat mieszkańcy rejonu Strzelnica na Osiedlu Boryczów czekali i bardzo liczyli na tę inwestycje. Udało się, dzięki wsparciu burmistrza Romana Ptaka, pozyskać fundusze rządowe - przypomina Karol Szybiński, Przewodniczący Zarządu Osiedla Boryczów. Gmina Niepołomice złożyła wniosek na przebudowę gminnych dróg do rządowego funduszu Polski Ład. - Teraz mieszkańcy tej części Boryczowa muszą uzbroić się w cierpliwość i dużą dozę wyrozumiałości na czas budowy i objazdów jakie będą wymagane. Ale myślę, że efekt końcowy zadowoli wszystkich. Drogi będą szersze, pojawia się chodniki i ich oświetlenie. Będzie wygodniej i bezpieczniej - dodaje Karol Szybiński.

fot. UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje