środa, 23 października 2019 13:08

Ruszyła linia autobusowa Olkusz – Trzyciąż – Kraków

Autor Marzena Gitler
Ruszyła linia autobusowa Olkusz – Trzyciąż – Kraków

23 października ruszyły regularne połączenia autobusowe na trasie Olkusz – Trzyciąż – Kraków. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Kilka dni temu, 16 października na trasę powróciły przewozy na linii przebiegającej przez miejscowości: Olkusz – Witeradów – Gorenice – Czerna – Krzeszowice. Teraz czas na koleje połączenie, które z pewnością ułatwi mieszkańcom przemieszczanie się po regionie.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po linii Olkusz – Krzeszowice, uruchamiamy kolejną linię autobusową dofinansowaną ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Liczę, że nasza propozycja spotka się z zainteresowaniem mieszkańców, zwłaszcza z mniejszych miejscowości leżących na trasie tej linii, którzy zyskają dostęp do nowej usługi w ramach publicznego transportu zbiorowego – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Najkorzystniejszą ofertę na obsługę tego połączenia złożyła firma „Sioła Trans” Janusz Sioła z Olkusza, która będzie realizować przewozy na linii komunikacyjnej przebiegającej m.in. przez miejscowości: Olkusz – Trzyciąż – Minogę – Cianowice – Zielonki – Kraków. Każdego dnia do dyspozycji pasażerów będą po 4 kursy w każdym kierunku (po 2 poranne i 2 popołudniowe). Godziny odjazdów z Olkusza zaplanowano na: 5.20, 8.30, 14.55, 17.20. Z kolei godziny odjazdów z Dworca MDA w Krakowie będą odbywać się o: 5.40, 8.10, 14.45 i 17.00. Umowa będzie obowiązywać do końca roku 2019.

Cena biletów za przejazd z Olkusza do Krakowa będzie wynosić 9 zł w przypadku biletów jednorazowych. Natomiast kwota 180,00 zł – to koszt biletów miesięcznych. Mieszkańcy, którzy będą chcieli skorzystać z krótszego przejazdu, pomiędzy poszczególnymi miejscowościami (do 15 km), za bilet jednorazowy zapłacą 3,50 zł.

- Jako zarząd województwa podejmujemy konkretne działania mające na celu skomunikowanie całego regionu, a co za tym idzie przeciwdziałaniu wykluczeniu komunikacyjnemu. Zależy nam, by każdy mieszkaniec regionu swobodnie do pracy czy szkoły mógł dotrzeć komunikacją zbiorową – dodaje marszałek Witold Kozłowski.

Rozkład jazdy:

inf. UMWM

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje