czwartek, 16 lipca 2020 13:56

Sądecczyzna: Co z Festiwalem Pannonica?

Autor Wiktoria Mitura
Sądecczyzna: Co z Festiwalem Pannonica?

Jeszcze wczoraj jasne było, że Festiwal Pannonica się odbędzie. Co prawda inny niż w zeszłym roku, ale miał się odbyć. Dziś, opublikowano nowy komunikat na oficjalnej stronie festiwalu. "Pannonica Festival zaplanowany w terminie 27-29 sierpnia 2020 roku, nie odbędzie się".

Na pewno wiele osób liczyło na to, że festiwal Pannonica jednak się odbędzie. Nie ważne z jakimi ograniczeniami i na jakich zasadach. Jednak sytuacja jaka obecnie panuje na Sądecczyźnie nie jest sprzyjająca. Koronawirus zwyciężył.

Organizatorzy na oficjalnej stronie festiwalu napisali:

"Nie taki komunikat miał się tutaj dzisiaj pojawić. Byliśmy i nadal  jesteśmy gotowi na organizację Festiwalu w rygorze sanitarnym. Natomiast  dynamika zachorowań w regionie może bezpośrednio wpłynąć na Wasze  bezpieczeństwo i zdrowie. Ten aspekt jest dla nas najważniejszy. Troska o  naszą wspaniałą publiczność, a także całą ekipę organizującą i  współpracującą festiwal, to zawsze nasz priorytet. Tutaj nie ma mowy o kompromisach."

"To dla nas niezwykle trudny dzień, wiecie, że robiliśmy wszystko, by  jak co roku stworzyć z Wami to niebanalne, tętniące życiem i muzyką  miejsce spotkań. Wiemy, że możemy na Was liczyć, dziękujemy za zaufanie i  wsparcie. Wierzymy, że za rok spotkamy się „w krzakach nad Popradem”,  by razem głośno krzyknąć: Pannonica – ogień nie muzyka!"

Wszystkie zakupione bilety podlegają zwrotowi. W ciągu kilku dni organizatorzy festiwalu opublikują komunikat ze szczegółową procedurą. Prawdopodobnie w ciągu 45 dni pieniądze zostaną wszystkim zwrócone.

Festiwal Pannonica jest ważnym wydarzeniem dla Sądeczan. Jest to ich swoista wizytówka. Jak o sobie piszą: "Pannonica jest miejscem spotkań i celebrowania kontaktu z żywą kulturą Nowej Europy i naturą. Jest autentycznym, multidyscyplinarnym, niekomercyjnym, pulsującym energią tyglem skupiającym społeczność miłośników kultury „panońskiej”* w jej licznych odmianach; węgierskiej, bałkańskiej, cygańskiej i karpackiej".

Pannonica odbywa się w dolinie Popradu, na "historycznym szlaku wędrówek ludów z południa na północ Europy". Organizowana jest w "krzakach". Pomimo tego, przyciąga ogromną publiczność z całej Polski i z zagranicy.

Źródło: pannonica.pl

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje