piątek, 14 kwietnia 2023 10:28

Siłownie w Krakowie - wybierz najlepszy klub fitness!

Autor Artykuł sponsorowany
Siłownie w Krakowie - wybierz najlepszy klub fitness!

Coraz więcej osób dostrzega, że uprawianie sportu jest nie tylko kwestią chwilowej mody, ale przede wszystkim niezbędnym elementem naszej codzienności. Systematyczne ćwiczenia utrzymują nasze ciało w dobrej kondycji, a także sprawiają, że wyglądamy i czujemy się lepiej. W Polsce pogoda bywa kapryśna, przez większą część roku jest zimno, dlatego dużą popularnością cieszą się siłownie wewnętrzne. Na co zwrócić uwagę wybierając klub fitness w Krakowie? Przekonajmy się, które siłownie cieszą się największym uznaniem wśród klientów.

Jaką siłownię w Krakowie wybrać?

Kraków jest miastem, które sprzyja podejmowaniu aktywności fizycznej. W cieplejsze, bezdeszczowe dni możemy korzystać z licznych ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych, budowanych w parkach lub na osiedlowych skwerach. Niestety niesprzyjająca aura i smog mogą nam pokrzyżować plany treningowe. Najpewniejszym miejscem do uprawiania sportu pozostają więc zamknięte siłownie w Krakowie. Ich wybór jest bardzo duży, trudno podjąć decyzję, który klub fitness będzie dla nas najlepszy. Dobra siłownia w Krakowie powinna charakteryzować się:

  • wysokiej jakości sprzętem do treningu,
  • czystością i przestronnością - zwróćmy szczególną uwagę na czystość łazienek, szatni, powierzchnię klubu fitness,
  • różnorodną ofertą zajęć fitness,
  • dużą dostępnością - musimy znaleźć obiekt, który umożliwi nam trening w wygodnych dla nas godzinach,
  • przyjazną atmosferą i zaangażowaniem instruktorów.

Dla ułatwienia odpowiedzi na pytanie: która siłownia w Krakowie jest najlepsza, przygotowaliśmy zestaw miejsc godnych polecenia.

Energym - Klub Fitness Kraków

Najlepsza siłownia w Krakowie powinna oferować coś więcej niż tylko dostęp do dobrej jakości sprzętu. Decydujący jest tutaj czynnik ludzki, czyli kadra trenerska, dla których praca jest pasją. Energym - klub fitness w Krakowie to miejsce stworzone przez grupę przyjaciół, dlatego możemy tutaj liczyć na miłą atmosferę oraz profesjonalne i serdeczne wsparcie podczas treningów. Warto zwrócić uwagę na ofertę siłowni, do której należą wyjątkowe, rzadko spotykane w innych miejscach zajęcia, m.in. power yoga, rootz czy armwrestling.

Nie musimy wybierać w ciemno aktywności dla siebie - Energym często organizuje dni otwarte oraz promocje, dzięki którym można wypróbować różne formy zajęć, a potem zdecydować, co spodobało się nam najbardziej. Wbrew pozorom nie każdy fitness w Krakowie wygląda tak samo, nawet jeżeli nazwy prowadzonych zajęć są identyczne w różnych obiektach. W tym przypadku wiele zależy od instruktora oraz grupy - ich życzliwość i zaangażowanie, może stać się dla nas dodatkową motywacją, która pomoże zachować regularność ćwiczeń.

Energym to siłownia przy ul. Wrocławskiej, do której z łatwością dojedziemy komunikacją miejską lub własnym samochodem. Jej lokalizacja sprawia, że wygodnie dotrzemy na trening z pobliskich dzielnic miasta.

Fitness Platinium

Zaletą sieci Fitness Platinium jest ich duże zagęszczenie - mają swoje placówki w większych miastach w całej Polsce. W Krakowie jest aż 10 lokalizacji tej siłowni, dlatego łatwo do nich dotrzeć. Warto wiedzieć, że niektóre z nich są czynne 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Kluby fitness w Krakowie, takie jak Fitness Platinium, oferują zajęcia indywidualne oraz grupowe, dzięki którym zadbamy o nasze ciało pod czujnym okiem trenera.

My Fitness Place

Siłownia My Fitness Place to kolejny dobrze zlokalizowany klub fitness w Krakowie. Aż trzy jego oddziały mieszczą się w okolicach centrum miasta, dzięki czemu łatwo do nich dotrzeć tramwajem lub autobusem miejskim. My Fitness Place przygotowała dla nas zajęcia grupowe oraz indywidualne, dzięki którym możemy osiągnąć nasze cele treningowe - np. wzmocnienie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej, zwiększenie elastyczności ciała, odprężenie. Po intensywnym treningu warto skorzystać z sauny znajdującej się na terenie obiektu.

McFIT

Ta siłownia mieści się w Nowej Hucie i jest otwarta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jest to bardzo duży obiekt  (ok. 1900 m2  powierzchni) podzielony na różne strefy treningowe. Klub fitness McFIT oferuje różnorodne formy zajęć grupowych, takie jak Zumba, Zdrowe Plecy, Tabata oraz Stretching. Ta siłownia w Krakowie oferuje możliwość zakupienia jednorazowej wejściówki, która pozwoli nam przetestować klub, zanim podejmiemy decyzję o systematycznych treningach.

Pamiętajmy, że wybór siłowni i klubu fitness w Krakowie, nie może być przypadkowy. Liczy się nie tylko odległość naszego mieszkania od danego obiektu, ale przede wszystkim jakość świadczonych usług oraz profesjonalna, lecz swobodna atmosfera.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka