środa, 30 października 2019 18:18

Skawina: Oszust podaje się za urzędnika. Miej się na baczności!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Skawina: Oszust podaje się za urzędnika. Miej się na baczności!

Na terenie gminy Skawina pojawili się oszuści, którzy podają się za urzędników. Jak ich sprawdzić?

W gminie Skawina rozpoczęły się kontrole domowych pieców. Straż miejska sprawdza, czym palą mieszkańcy. Na miejscu pojawiają się także urzędnicy, którzy przypominają o konieczności wymiany „kopciuchów” do końca 2022 roku i zachęcają do skorzystania z dofinansowań w ramach środków gminnych oraz programów „Stop smog”, „Czyste powietrze”.

Niestety, postanowili to wykorzystać oszuści.

– Pracownicy Wydziału Ochrony Powietrza w ostatnim czasie otrzymali 2 zgłoszenia od mieszkańców, że do ich domów zapukał mężczyzna podający się za urzędnika. Pierwsze z nich miało miejsce w Zelczynie, drugie w Pozowicach. Mężczyzna zachęcał do spotkania i pomocy przy uzyskaniu dofinansowań. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej, jednak mężczyzny nie udało się złapać – informuje Marcin Kozielski, rzecznik prasowy UMiG Skawina.

Urząd Miasta i Gminy Skawina apeluje, by zachować szczególną ostrożność.

– W związku z informacjami o pojawieniu się na terenie naszej gminy osób podających się za pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie informujemy, że każdy pracownik naszego urzędu posiada legitymację służbową potwierdzającą jego tożsamość oraz upoważnienie. Prosimy o zachowanie czujności – informuje skawiński magistrat. – Urzędnicy pracujący w terenie posiadają również odpowiednie upoważnienie do realizacji działań w imieniu Burmistrza. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w podawaniu jakikolwiek danych osobom bez odpowiedniego upoważnienia i legitymacji. Zalecamy nie wpuszczać ich do swoich domów.

W razie wątpliwości zawsze można się kontaktować z Urzędem Miasta i Gminy w Skawinie – tel. 12 277 01 00.

fot. UM Skawina

Powiat krakowski - najnowsze informacje