środa, 25 września 2019 15:52

Skawina: Protestujący przepraszają

Autor Anna Piątkowska-Borek
Skawina: Protestujący przepraszają

Już jutro zapowiadany protest w Skawinie. Do godziny 11:00 protestujący przeciwko fetorowi z Valeo będą blokować ul. Krakowską.

Skawiński Alarm Smogowy przygotował ulotki z przeprosinami, które jutro rozda kierowcom w czasie trwania protestu.

– Musicie zrozumieć, że mieszkańcy nie mają wyboru i pozostawieni z problemem sami, słusznie protestują – zwraca się SAS do kierowców. – Wiemy, że nikt nie lubi utrudnień w ruchu drogowym, my też nie, ale nikt też nie lubi i nie powinien wdychać śmierdzącego powietrza przez 7 dni w tygodniu, powietrza o wciąż nieprzebadanym do końca składzie. Wytrzymajcie te kilka godzin i bądźcie z nami, bo nigdy nie wiadomo, kiedy Wy sami będziecie potrzebować pomocy tych sąsiadów i znajomych z naszej gminy, którzy teraz walczą o normalny oddech dla wszystkich – mówią członkowie Skawińskiego Alarmu Smogowego.

Urząd Miejski w Skawinie poinformował też o spodziewanych utrudnieniach w ruchu. Na stronie internetowej gminy znalazła się informacja, by w czwartek 26 września, między godziną 6:00 a 11:00 wybrać inne drogi zamiast ul. Krakowskiej. Objazd wyznaczono obwodnicą Skawiny, alternatywnie ul. Korabnicką przez Opatkowice lub Libertów. Gmina wysłała też do mieszkańców SMS z prośbą o wybranie dróg alternatywnych.

Powiat krakowski - najnowsze informacje