poniedziałek, 8 lutego 2021 10:28

Sporty zimowe dla dzieci

Autor Głos 24
Sporty zimowe dla dzieci

Zalecane jest, aby każde dziecko spędzało dużo czasu na świeżym powietrzu i dlatego warto się zastanowić, jakie sporty zimowe dla dzieci wybrać. W okresie ferii zimowych, najmłodsi członkowie rodziny, powinni mieć zagwarantowany szereg wyjątkowych atrakcji. Bez wątpienia najpopularniejszymi sportami zimowymi dla dzieci są narty, łyżwy czy sanki. Są to aktywności  powszechnie lubiane przez dzieci. Potrafią one dostarczyć ogromnej frajdy. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu dziecka do uprawiania tych sportów. Chodzi tutaj nie tylko o naukę techniki danej aktywności, ale również o zakup niezbędnego ekwipunku, który sprawi, że dziecko będzie w pełni bezpieczne.

Sporty zimowe dla dzieci – jazda na nartach

Pierwszym krokiem do zapewnienia dziecku bezpiecznej jazdy na nartach, jest zakup produktów, takich jak buty narciarskie. Jest to podstawowy artykuł, bez którego uprawianie tego sportu, nie będzie możliwe. Buty te są specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby dziecięca stopa mogła w nich odczuwać komfort. Są one bardziej miękkie niż buty dla dorosłych. Wynika to z faktu, że dzieci wykonują w takich butach wiele innych czynności, a nie tylko jeżdżą na nartach. Najlepsze buty narciarskie dla dzieci, powinny być dobierane pod względem ich umiejętności. Inne wyroby należy kupić dla początkujących narciarzy, a inne będą dedykowane zaawansowanym sportowcom. Takie buty narciarskie powinny być również łatwe do zakładania i ściągania. Ponadto podczas zakupu tego typu produktów, warto zwrócić uwagę na ilość klamr, w które but został wyposażony. Buty z dwoma lub trzema klamrami, powinny być kupowane dla dzieci, które posiadają już doświadczenie w zakresie jazdy na nartach. Z kolei buty z jedną klamrą, przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z tym sportem.

dzieci na nartach

Jak wybrać narty dla dziecka?

Idealne narty juniorskie, powinny przede wszystkim ułatwiać dziecku naukę jazdy i późniejsze doskonalenie swoich umiejętności. Najważniejszą kwestią jest tutaj długość nart. Zalecane jest, aby narty były jak najkrótsze. Ich długość dobiera się, mając na uwadze wzrost dziecka. Całkowita długość nart powinna wynosić od 25 cm do 30 cm mniej niż ten wzrost. Oczywiście można zakupić narty juniorskie, które są odrobinę dłuższe, ale trzeba liczyć się z tym, że będzie to utrudniać dziecku jazdę na nartach. Najmłodszy członek rodziny, będzie musiał w tę czynność wkładać więcej wysiłku niż jest to wymagane. Z drugiej jednak strony, takie narty dla dzieci, będą spełniały swoją rolę przez kilka sezonów. Będzie można mieć pewność, że dziecko nie wyrośnie z nich zbyt szybko. Narty dla dzieci, powinny być również niezwykle lekkie. Połączenie powyższych cech sprawi, że nauka jazdy na nartach będzie bezpieczna i przyjemna dla dziecka. Produkt taki zapewni maluchowi możliwość łatwego dokonywania skrętów, co jest niezwykle istotne podczas nauki jazdy. Sprawi to, że każde dziecko, będzie mogło z takim sprzętem w łatwy sposób doskonalić swoje umiejętności.

mały narciarz - szybki zjazd

Idealny ubiór na narty

Należy pamiętać, że do uprawiania narciarstwa, wymagany jest również odpowiedni ubiór, taki jak kurtka, spodnie i rękawice narciarskie. Zapewnia on należytą ochronę przed zimnem i wiatrem, które nieustannie towarzyszą narciarzom podczas jazdy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zakup produktu, jakim są rękawice narciarskie. Muszą być one wykonane z odpowiednich materiałów, które zapewnią należyty komfort podczas wielogodzinnego szusowania na stoku. Można wybrać rękawice z pięcioma lub z jednym palcem. Warto również pamiętać, aby powierzchnia takich rękawic, pokryta była warstwą antypoślizgową. Jednocześnie wyrób ten powinien być wyposażony w odpowiedni ściągacz, za pomocą którego, w łatwy sposób, dopasuje się rękawice narciarskie do grubości nadgarstka dziecka. Dzięki temu rękawica będzie idealnie do niego przylegać i sprawi, że zimno nie przedostanie się do jej środka. Kolejną istotną kwestią jest rozmiar tego produktu. Musi być on odpowiedni, zgodny z wielkością dłoni dziecka. Tak dopasowany ubiór narciarski, zapewni dziecku pełny komfort jazdy na stoku.

Sport

Sport - najnowsze informacje