poniedziałek, 12 września 2022 11:09

Spotkanie burmistrza Artura Kozioła z Prorektorem UJ prof. dr hab. Tomaszem Grodzickim.

Autor Głos 24
Spotkanie burmistrza Artura Kozioła z Prorektorem UJ prof. dr hab. Tomaszem Grodzickim.

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum UJ prof. dr hab. Tomasz Grodzicki na spotkaniu w Wieliczce#Wieliczka #ObszarSpołeczny

W dniu 6 września 2022 roku Prorektor UJ prof. dr hab. Tomasz Grodzicki spotkał się z Burmistrzem Arturem Koziołem w Wieliczce, by zobaczyć jedne z dwóch strategicznych inwestycji prowadzonych w Wieliczce.

Spotkanie dotyczyło obszaru społecznego i prezentacji strategii miasta w przestrzeni medycznej. Podczas spotkania szczególnie zwrócono uwagę na strukturę wiekową mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka oraz dynamikę wzrostu ilości nowych mieszkańców zamieszkujących naszą gminę.

W pierwszej kolejności odwiedzono inwestycję związaną z rozbudową ośrodka zdrowia - budowę w nowoczesnej technologii modułowej nowej części ośrodka dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z obecnych 3140 mkw. przychodnia powiększy się do 4700 mkw, zyskując m.in. nowe gabinety zabiegowe, gabinety lekarskie, izolatki dla osób z chorobami zakaźnymi.

Następnie wizytowano postęp prac przy nowoczesnym kompleksie edukacyjno-sportowym przy ul. Jedynaka w Wieliczce.  Inwestycja ta ma odpowiedzieć na stale rosnące zapotrzebowanie mieszkańców Wieliczki na miejsca w przedszkolach i szkołach w naszym mieście. Inwestycje tą, jej założenia i zakres przedstawił Prezes Spółki Solne Miasto - prowadzącej inwestycję -  Łukasz Sadkiewicz.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje