poniedziałek, 12 września 2022 11:23

Sprzedajesz lub wynajmujesz mieszkanie? Licznik prądu w TAURONIE przepiszesz na inną osobę online!

Autor kal
Sprzedajesz lub wynajmujesz mieszkanie? Licznik prądu w TAURONIE przepiszesz na inną osobę online!

Sprzedajesz  lub wynajmujesz mieszkanie? Zanim oddasz klucze w ręce nowego właściciela lub lokatora, przepisz na niego licznik prądu. W TAURONIE zrobisz to w całości przez Internet. Przeczytaj i zobacz, jak złożyć protokół zdawczo-odbiorczy online i zawrzeć nową umowę bez wychodzenia z domu.

Przepisanie licznika prądu (PZO) przez Internet. W TAURONIE zrobisz to w 3 prostych krokach!

Przepisanie licznika prądu (PZO) przez Internet w TAURONIE jest proste i wygodne – zarówno dla zdającego, jak i odbierającego. Cały proces obejmuje zaledwie trzy czynności i jest możliwy do przeprowadzenia w całości online. Wystarczy, że Ty, jako dotychczasowy właściciel licznika i odbierający (najemca lub nowy właściciel lokalu) wypełnicie konieczny wniosek.

Co musicie zrobić, aby przepisać licznik?

  1. Aby przepisać licznik prądu przez Internet, zaloguj się w serwisie Mój TAURON.
  2. Wypełnij swoją część protokołu zdawczo-odbiorczego (PZO) i prześlij link do protokołu odbierającemu.
  3. Po stronie odbierającego leży uzupełnienie pozostałej części protokołu zdawczo-odbiorczego (w tym – podanie adresu licznika, który zamierza przejąć) i wskazanie wybranej oferty.

Jakie dane musisz przygotować, aby sprawnie przepisać licznik?

Przepisanie licznika prądu wymaga skrupulatnego uzupełnienia protokołu zdawczo-odbiorczego. W tym celu musisz przygotować konkretne informacje:

- dane osobowe i teleadresowe zdającego i odbierającego;

- dane lokalizacyjne licznika, tj. adres, pod którym jest zainstalowany licznik prądu;

- podstawowe parametry licznika, czyli jego numer fabryczny;

- rzeczywisty stan licznika na dzień przekazania lokalu mieszkalnego;

- numer konta, na który powinna zostać zwrócona ewentualna nadpłata, wynikająca z dotychczasowych płatności.

Protokół zdawczo-odbiorczy ma służyć nowemu odbiorcy w zawarciu nowej umowy na prąd z TAURONEM bez wychodzenia z domu. Dlaczego warto korzystać z usług online? O tym przeczytasz poniżej.

Dlaczego warto przepisać licznik prądu (PZO) w TAURONIE przez Internet?

Możliwość przepisania licznika prądu w TAURONIE przez Internet gwarantuje szereg profitów. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego rozwiązania, oszczędzasz czas – protokół wypełniasz, kiedy chcesz, wygodnie z domu. Co więcej, zarówno opcja przepisania licznika prądu (PZO), jak i zawarcia nowej umowy na prąd przez Internet w TAURON wspiera działania proekologiczne. Kiedy przekazujesz protokół zdawczo-odbiorczy wraz z wymaganymi wnioskami, w tym – wnioskiem o zawarcie umowy, unikasz drukowania, ręcznego podpisywania i skanowania dokumentów. Nie musisz jechać do Punktu Obsługi klienta czy na pocztę. Dzięki temu oszczędzasz swój czas,  pieniądze i  papier.

Jeśli chcesz podpisać nową umowę na prąd: https://www.tauron.pl/dla-domu/Obsluga-i-pomoc/chce-zostac-klientem/nowa-umowa.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka