poniedziałek, 25 września 2023 08:56

Starosta nowosądecki otrzymał Kordelas Leśnika Polskiego. "Cieszę się, że wraz z Lasami Państwowymi podejmujemy wspólne działania" [FOTO]

Autor Patryk Trzaska
Starosta nowosądecki otrzymał Kordelas Leśnika Polskiego. "Cieszę się, że wraz z Lasami Państwowymi podejmujemy wspólne działania" [FOTO]

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał Kordelas Leśnika Polskiego z rąk Pawła Szczygła – dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. To najwyższe odznaczenie dla leśników, ale też dla osób, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju Lasów Państwowych.

- Jestem zaszczycony i bardzo dziękuję za takie wyróżnienie. Cieszę się, że wraz z Lasami Państwowymi podejmujemy wspólne działania na rzecz dobrej gospodarki leśnej, ale też poprawy infrastruktury drogowej. Jako Powiat Nowosądecki otrzymaliśmy bardzo duże środki właśnie z Lasów Państwowych na remonty dróg. Nasz teren jest mocno zalesiony. Lasy stanowią ponad 40 procent powierzchni Powiatu Nowosądeckiego. Bardzo ważna jest więc prawidłowa gospodarka tymi terenami, nad którymi sprawują pieczę poszczególne nadleśnictwa – mówił Marek Kwiatkowski.

Warto dodać, że Kordelas Leśnika Polskiego to forma najwyższego wyróżnienia - nawiązuje do honorowej i paradnej broni noszonej przez leśników w okresie II RP. Od 1930 roku był to stały element galowego umundurowania leśnika, a jego rękojeści drewnianej, żelazne i srebrne świadczyły o randze i zajmowanym stanowisku.

Fot. Maria Olszowska

inf. Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka