czwartek, 19 marca 2020 13:07

Stracili dach nad głową. Jak pomóc rodzinie z Sygneczowa?

Autor Marzena Gitler
Stracili dach nad głową. Jak pomóc rodzinie z Sygneczowa?

Mieszkanka Sygneczowa, Maria Popek apeluje o wsparcie finansowe dla mieszkańców starego młyna, który 10 marca został doszczętnie zniszczony przez pożar. Na ten cel uruchomiła specjalną zbiórkę.

Do pożaru doszło 10 marca po południu. W młynie mieszkali rodzice i siostra pani Marii. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W akcji ratunkowej uczestniczyło 5 jednostek straży pożarnej: PSP Wieliczka, OSP Chorągwica, OSP Czarnochowice, OSP Podstolice oraz OSP Wieliczka, Pogotowie Energetyczne, oraz Policja. W wyniku zniszczeń cześć budynku objętego pożarem nie nadaje się do zamieszkania.  użytkowania obiektu.

"Spłonęła cała część młyna a część mieszkalna po akcji pożarowej została całkowicie zalana i zniszczona a budynek decyzją inspekcji nadzoru budowlanego nadaje się do rozbiórki. Na teren budynku jest całkowity zakaz wstępu gdyż grozi zawaleniem. Druga rodzina, która zamieszkuje dom bliźniaczy z młynem również nie może w nim przebywać gdyż została naruszona konstrukcja ściany łączącej obydwa budynki. Wraz z rodziną i pomocą strażaków udało nam się powynosic jedynie najpotrzebniejsze rzeczy - napisałą pani Maria na stronie zbiórki. - Rodzice prowadzą małe gospodarstwo rolne z czego się utrzymują. Są starsi, schorowani i sami nie są w stanie sfinansować budowy nowego domu. Bardzo prosimy więc o jakiekolwiek wsparcie finansowe aby zapewnić im dach nad głową. Spotkała nas ogromna tragedia... w jednej chwili spłonął cały dorobek życia kilku pokoleń. Tak niewiele potrzeba, aby wszystko stracić. Dziękuję Ci za pomoc z całego serca, niech dobro wróci do Ciebie."

https://m.facebook.com/events/629807161193787?view=permalink&id=630754027765767

Gepostet von Maria Popek am Samstag, 14. März 2020

Rodziny czekają na pomoc finansową od ludzi dobrej woli. Pieniądze można wpąłcić na www.zbiorka.pl (zobacz TU)

Powstała też grupa na Facebooku: Pomóż moim rodzicom odbudować dom który stracili w pożarze - LICYTACJE, gdzie można przekazywać dary rzeczowe i wspierać akcje uczestnicząc w licytacjach.

Wieliczka - najnowsze informacje