piątek, 11 stycznia 2019 10:01

Sucha Beskidzka: Jakie atrakcje miasto zaplanowało na ferie zimowe?

Autor Mateusz Łysik
Sucha Beskidzka: Jakie atrakcje miasto zaplanowało na ferie zimowe?

Już w najbliższą sobotę uczniowie małopolskich szkół będą mogli odłożyć swoje tornistry zapominając o jesienno-zimowym planie lekcji. Tegoroczne ferie zimowe w naszym województwie oraz w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim rozpoczynają się co prawda w poniedziałek 14 stycznia, jednak wliczając poprzedzający je weekend, w kalendarzu możemy spokojnie zaznaczyć 16 dni wolnego od szkolnych zajęć. To z pewnością dobra wiadomość dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza że aura pogodowa będzie sprzyjać podczas tegorocznych ferii zimowych.

Ferie to przede wszystkim czas odpoczynku, ale także okazja do rozwijania swych pasji, zainteresowań oraz podejmowania nowych wyzwań, na które podczas roku szkolnego zwyczajnie nie starcza czasu. W planowaniu ciekawego i aktywnego wypoczynku na czas zimowych ferii pomoże z pewnością bogata oferta zajęć przygotowana przez miejskie instytucje kultury oraz placówki oświatowe, działające na terenie Suchej Beskidzkiej. Zajęcia artystyczne, warsztaty projektowania, zawody sportowe, spektakle teatralne i turnieje gier to tylko niektóre atrakcje, z długiej listy propozycji skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Miejski Ośrodek Kultury – Zamek przygotował już znane dzieciom zajęcia artystyczne „Cacane Patchworki”. Nie zabraknie zajęć tanecznych oraz spektaklu teatralnego pt. „Piraci i skarb pustyni” w wykonaniu krakowskich aktorów. Ponadto w zamkowych murach 25 stycznia staną w szranki pasjonaci "królewskiej gry” za sprawą XI Otwartego Turnieju Szachowego Ziemi Suskiej. Miłośnicy najnowszych technologii będą mogli wziąć udział w organizowanych przez Bibliotekę Suską warsztatów dla marzycieli z wykorzystaniem nowych technologii, w tym zajęcia filmowe (nagrywanie filmu na podstawie wiersza), zabawy i ciekawostki związane z klockami LEGO, a także warsztaty tworzenia zakładek do książek i biżuterii inspirowanej literaturą.

Ci, którzy obok wirtualnych emocji stawiają na aktywne spędzanie wolnego czasu z pewnością skorzystają z oferty zajęć rekreacyjno-sportowych w Szkole Podstawowej nr 1. Na hali pod okiem nauczycieli będzie można zagrać w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę.

Obok wydarzeń organizowanych w szkole, w Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej, w ramach realizowanego przez gminę Sucha Beskidzka programu „Pływanie dla zdrowia”, dzieci do lat 12 będą mogły, również w czasie ferii, od poniedziałku do soboty skorzystać z darmowej godziny na basenie. Miłośników łyżwiarstwa Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej zachęca natomiast do zapoznania się z ofertą lodowiska „Biały orlik”, które będzie czynne w czasie ferii codziennie od 11:00 do 21:00, a w dniu 12 stycznia zostaną przeprowadzone na tym obiekcie III Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Jeździe Szybkiej na Lodzie. Ponadto codziennie w godzinach: 17.30-18.15 odbywać się będzie bezpłatna nauka jazdy na łyżwach. Zimowa przerwa od szkolnych zajęć może być także czasem prawdziwej przygody i okazją do odkrywania otaczającego nas świata. Nauka przez zabawę – tak w skrócie można określić propozycję edukacyjną Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej, które z myślą o uczniach suskich szkół przygotowało szeroką ofertę lekcji muzealnych, dostosowanych do wieku uczestników. Ten kto w zimowe ferie odwiedzi muzeum, będzie mógł przy okazji obejrzeć jedną z kilku wystaw stałych.

Rozbudowany program atrakcji przygotowali opiekunowie Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej w Suchej Beskidzkiej z myślą o swoich wychowankach oraz dzieciach, które na czas ferii zostały zapisane do placówki. Wśród różnorodnych zajęć i zabaw w planie przewidziano także wycieczki, zajęcia sportowe, komputerowe, spotkania z przedstawicielami instytucji oraz lekcje pływania na basenie i naukę jazdy na łyżwach.

Również kluby sportowe działające w naszym mieście podczas ferii dla swoich podopiecznych zorganizowały zajęcia, treningi i obozy sportowe wg. swojego wewnętrznego harmonogramu. Ponadto na suskiej strzelnicy dla w trakcie ferii odbywać się będą bezpłatne, zajęcia strzeleckie dla dzieci i młodzieży. Zwieńczeniem warsztatów będą zawody strzeleckie w dniu 24 stycznia.

Szczegółowy plan zajęć organizowanych przez MOK można znaleźć TUTAJ

Info: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka