wtorek, 26 stycznia 2021 12:52

Sułkowice. Mieszkańcy oddali ponad 18 litrów krwi!

Autor Wiktoria Mitura
Sułkowice. Mieszkańcy oddali ponad 18 litrów krwi!

Pragnąc wesprzeć trudną sytuację zasobową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Urząd Miejski w Sułkowicach wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sułkowicach zorganizowali „Akcję Krwiodawstwa” w gminie Sułkowice.

Krew jest życiodajnym płynem, którego nie da się w żaden sposób wyprodukować ani zastąpić innymi środkami farmaceutycznymi. Jej składniki tworzą wysokorozwinięty system obronny i transportowy, od istnienia którego zależy nasze życie i zdrowie. Zasoby tego niezwykle cennego płynu, potrzebne były zawsze, jednak teraz w dobie epidemii koronawirusa, każda jej kropla jest na wagę życia.

Zainteresowanie oraz zaangażowanie mieszkańców oddawaniem krwi, przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. W ciągu niespełna 5 godzin w punkcie oddawania krwi zorganizowanym w tym celu w Starej Szkole, zarejestrowało się aż 52 osoby. Zanim chętni przystąpili do oddawania krwi, każdy poddany został badaniom i konsultacjom lekarskim. Po zgodzie lekarza, krew oddało 41 osób. Cała akcja odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Wszystkim tym, którzy kierowani chęcią pomocy i ratowania życia drugiego człowieka wzięli udział w akcji, a tym, którzy po raz pierwszy oddali  krew – gratulujemy wejścia w zaszczytne grono Honorowych Dawców Krwi. Jesteście bohaterami!

Ogromne podziękowania należą się również pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Oddziału Terenowego w Myślenicach, za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie zbiórki.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia dawcy, kobiety mogą uczynić to cztery razy w roku, a mężczyźni – sześć. Mając na uwadze tak duże zainteresowanie Akcją Krwiodawstwa, już dzisiaj zapraszamy na kolejne edycje, które odbędą się w gminie Sułkowice jeszcze w tym roku.

info: UMiG Sułkowice   Fotorelacja z wydarzenia (fot.: P. Węgrzyn, R. Kurek)

Myślenice - najnowsze informacje