sobota, 19 lutego 2022 13:14

Krakowianin wpadł, bo wjechał do rowu. Był poszukiwany przez policję

Autor Marzena Gitler
Krakowianin wpadł, bo wjechał do rowu. Był poszukiwany przez policję

Policjanci  z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali 56-letniego mieszkańca Krakowa, poszukiwanego listem gończym i trzema nakazami doprowadzenia. Mężczyzna wpadł, gdy kierując po pijanemu wjechał do rowu. Okazało się  też, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

14 lutego br. w godzinach popołudniowych  policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zostali wezwani  na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Wrząsowice gm. Świątniki Górne. Według zgłoszenia kierujący volkswagenem wjechał  do rowu, a z uwagi na stan upojenia alkoholowego nie był w stanie nawet  wyjść z samochodu.

Po  przybyciu na miejsce policjanci wylegitymowali rajdowca, którym okazał się 56-letni mieszkaniec Krakowa. Badanie alkomatem  wykazało  że ma ponad 2,5 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych  okazało się też, że 56-latek jest poszukiwany na podstawie listu  gończego i trzech nakazów doprowadzenia wydanych przez różne sądy, celem  doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia łącznie kary 2,5 roku pozbawienia wolności i 12 dni aresztu, za wcześniej popełnione przestępstwa i wykroczenia. Sprawdzenie wykazało też, że  mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

56-latek  został zatrzymany a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odsiedzi wcześniej zasądzoną karę pozbawienia  wolności.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje