wtorek, 13 sierpnia 2019 11:49

Święto Wojska Polskiego w Nowym Sączu. Co w programie?

Autor Marzena Gitler
Święto Wojska Polskiego w Nowym Sączu. Co w programie?

Z okazji Święta Wojska Polskiego centralne uroczystości odbędą się 15 sierpnia w Katowicach. W obchody te włączy się również Nowy Sącz.

W Katowicach w defiladzie „Wierni Polsce” weźmie udział 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego oraz 60 statków powietrznych. Uroczystości upamiętniają 100. rocznicę wybuchu Powstań Śląskich oraz 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Centralne uroczystości w Katowicach to nie jedyne miejsce gdzie 15 sierpnia pojawią się żołnierze. Będą również w Krakowie, gdzie o godz. 10:00 na Wawelu odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny z okazji święta Wojska Polskiego a o godz. 11:30 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem na Placu Matejki.

Piknik "Wierni Polsce" odbedzie się również na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu (ul. Lwowska 226, w godzinach 12-20.00). Podczas wydarzenia będziemy mogli spotkać żołnierzy: 6 Brygady Powietrznodesantowej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 8 Bazy Lotnictwa Transportowego i 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nie zabraknie także Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu.

Na uczestników pikniku czekać będą pokazy sprzętu wojskowego, stoiska klubów wojskowych, występy Orkiestry Wojskowej, a także wojskowa grochówka.

Centralnym wydarzeniem podczas pikniku będzie podniesienie o godz. 15.00 flagi państwowej i wspólne odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

inf. UWwK, foto: 6BPD

Nowy Sącz - najnowsze informacje