piątek, 4 grudnia 2020 13:53

Systemy bezpieczeństwa w autach przeznaczonych do transportu

Autor Artykuł sponsorowany
Systemy bezpieczeństwa w autach przeznaczonych do transportu

Z roku na rok zauważalny jest rozwój motoryzacji, w szczególności w sektorze aut przeznaczonych do transportu. Właściciele tego rodzaju aut nastawieni są przede wszystkim na pokonywanie długich dystansów oraz regularne ich użytkowanie. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby auta posiadały odpowiednie systemy bezpieczeństwa. Zminimalizują one zagrożenia podczas prowadzenia pojazdów, a także zapewnią większy komfort kierowcy.

EBS, ABS, ASR

System EBS wspomaga kierowcę w czasie hamowania. Za pomocą elektronicznej regulacji zwiększa w tłokach hamulcowych ciśnienie, dzięki czemu przyspiesza proces hamowania i obniża drogę hamowania. Natomiast, system ABS odpowiada za uniemożliwienie zablokowania kół podczas hamowania. Wyposażony jest w czujniki monitorujące prędkość obrotową kół, a także zaworów zmniejszających ciśnienie. Dzięki temu system zapewnia stabilność samochodu, przez co kierowca nie utraci kontroli nad pojazdem w czasie hamowania. Zaś system kontroli trakcji ASR przeciwdziała poślizgowi kół w momencie ruszania oraz przyspieszania na śliskiej nawierzchni. Elektroniczny układ podczas poślizgu kół zmniejsza obroty silnika, co zwiększa bezpieczeństwo podczas hamowania. Więcej informacji o tych systemach można znaleźć na stronie internetowej https://trans-moto.pl/.

System zapobiegania kolizjom

Posiada specjalne czujniki, dzięki którym wykrywa, że samochód zbliża się do innego samochodu, pieszego bądź obiektu ze zbyt dużą prędkością. Wtedy system ostrzega kierowcę o konieczności hamowania np. przy pomocy sygnałów dźwiękowych. Dzięki temu przyspiesza reakcję kierowcy i zmniejsza ryzyko kolizji. Szczegółowe informacje o tym systemie dostępne są na stronie https://tuningster.pl/.

Inteligentny asystent prędkości

Działa w połączeniu z kamerą lub z systemem GPS, dzięki któremu wie jaka prędkość obowiązuje na danym terenie. W momencie zbliżania się przez kierowcę do maksymalnej dozwolonej prędkości system ograniczy moc pojazdu w celu zredukowania prędkości. Pozwala to na jazdę z odpowiednią prędkością, dzięki czemu jazda staje się bezpieczniejsza, a ryzyko wypadku mniejsze. Więcej informacji na temat znajduje się na stronie internetowej https://motole.pl/.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje