piątek, 18 lutego 2022 22:14

Dramat na torach. Autokar z dziećmi "zawiesił się" na przejeździe w Szaflarach

Autor Marzena Gitler
Dramat na torach. Autokar z dziećmi "zawiesił się" na przejeździe w Szaflarach

Dramatyczne sceny rozegrały się w piątek wieczorem w Szaflarach. Autobus pełen dzieci zablokował się na przejeździe kolejowym. Pojazd utknął na torach, po których miał przejechać wkrótce pociąg.

Autobus zjeżdżając ze stromej drogi na przejazd kolejowy zablokował się tyłem pojazdu na torach. Na pomoc ruszyli strażacy z OSP Szaflary. Było bardzo groźnie, bo w pojeździe było 77 osób, w tym 70 dzieci. "Dnia 18.02.2020 r o godz. 19:20 zostaliśmy zadysponowani do autokaru który po awarii zawiesił się na przejeździe kolejowym w naszej miejscowości. Dzięki szybkiej akcji udało się ściągnąć autokar z przejazdu przed przyjazdem  pociągu" - poinformowali strażacy.

Zdarzenie nr 8 MZ Dnia 18.02.2020 r o godz 19:20 zostaliśmy zadysponowani do autkokaru który po awari zawiesił się na...

Opublikowany przez OSP Szaflary Piątek, 18 lutego 2022

W akcji ratunkowej wzięły udział OSP Szaflary, strażacy z PSP Nowy Targ i Policja.

Jak podaje RMF24 awarii uległ system pneumatyczny, który pozwala zwiększyć prześwit autobusu. O sytuacji na torach został powiadomiony zawiadowca najbliższej stacji kolejowej, który w razie przedłużenia się akcji miał wstrzymać ruch na przejeździe.

fot. Fb. OSP Szaflary

Podhale

Podhale - najnowsze informacje