poniedziałek, 18 listopada 2019 15:44

Szarów: Remiza na miarę XXI wieku

Autor Marzena Gitler
Szarów: Remiza na miarę XXI wieku

W piątek, 15 listopada oficjalnie otwarto nową remizę OSP w Szarowie. To prawdziwa rewolucja!

Uroczystość rozpoczęła się od ceremonii strażackiej z udziałem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. mgr Marek Bębene. W otwarciu wzięli udział komendant powiatowy PSP Przemysław Przęczek, starosta wielicki Adam Kociołek, który kiedyś był prezesem jednostki, Wójt Gminy Kłaj Zbigniew Strączek oraz liczni przybyli strażacy OSP z terenu Gminy Kłaj.

Po przecięciu wstęgi, na ścianie budynku poświęcono tablicę pamiatkową, upamietniającą wieloletniego prezesa jednostki OSP Szarów ś.p. dh Mirosława Włodarza, który zmarł w styczniu ubiegłego roku.

W sobotę 16 listopada strażacy zaprosili mieszkańców na Dzień Otwartej Strażnicy, podczas którego każdy mógł zwiedzic nową remizę. Przygotowano też pokazy sprzętu i poczęstunek.

Inwestycję rozpoczeto w sierpniu ubiegłego roku. Nowy dwukondygnacyjnybudynek na blisko 400 m2 powierzchni użytkowej. Postawiono go w miejscu poprzedniej niewielkiej strażnicy, którą zburzono, pozostawiajac tylko wieżę. W nowoczesnym budynku znajduje się m.in. sala szkoleniowa, pomieszczenia socjalne, dyżurka i archiwum. Wybudowano duży garaż mieszczący trzy wozy ratowniczo-gaśnicze.

Przedsięwzięcie wartości 1,2 mln zł zostało finansowane z budżetu gminy Kłaj z niewielką pomocą funduszy z programu „Małopolskie remizy 2018” (41,5 tys. zł dotacji).

Warto dodać, że w 2018 roku rozpoczęto też modernizację trzech innych remiz w powiecie wielickim - w Bodzanowie, Bilczycach i Sułkowie.

inf. i foto: Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje