piątek, 17 stycznia 2020 14:13

Szczucin. Jak działają substancje psychoaktywne?

Autor Marzena Gitler
Szczucin. Jak działają substancje psychoaktywne?

Jak rozpoznać, że ktoś jest pod wpływem środków psychoaktywnych? Jak się wtedy zachować? Jak ustrzec się oszustów w Internecie? Na te tematy funkcjonariusze dąbrowskiej KPP przeprowadzili szkolenie profilaktyczne, w którym udział wzieli nauczyciele i rodzice szczucińskiej młodziezy.

Spotkanie skierowane do pracowników oświaty i rodziców uczniów Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbyło sie 10 stycznia. Głównym celem szkolenia było nawiązanie przez rodzica, nauczyciela oraz wychowawcę efektywnej współpracy, umożliwiającej zgodne działanie szkoły i domu, oraz wzmocnienie ochrony uczniów w okresie dojrzewania przed zagrożeniami związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych i cyberzagrożeniami.

Podczas spotkania przeprowadzonego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie specjalista ds. Prasowo-Informacyjnych dąbrowskiej Policji wraz z dzielnicowym mł.asp. Łukaszem Liguzem omówili mechanizm działania substancji psychoaktywnych, a także przyczyny zażywania narkotyków oraz skutki ich stosowania. Uwrażliwili nauczycieli na słowo "substancja psychoaktywna" oraz podkreślili, że z medycznego punktu widzenia może skutkować utratą zdrowia lub życia. Dlatego tak ważne jest, aby pedagodzy w sytuacji podejrzenia zażycia takich środków odizolowali młodego człowieka od innych uczniów i natychmiast wezwali lekarza. Natomiast rodzice uzyskali wiedzę dotyczącą rozpoznawania symptomów używania substancji psychoaktywnych przez dzieci oraz ich rodzajów szczególnie używanych w środowiskach młodzieżowych. Podczas szkolenia rodzice i nauczyciele poszerzyli swoją wiedzę w zakresie cyberbezpieczeństwa dzieci.

Mundurowi przypomnieli też zasady ochrony w Internecie swojej prywatności, danych osobowych, czy omówli problem przemocy internetowej.

inf. i foto: KPP Dabrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje