niedziela, 7 maja 2023 15:44

Szokująca historia z Zakopanego. Strażak próbował ratować swój dom, nie żyje

Autor Norbert Kwiatkowski
Szokująca historia z Zakopanego. Strażak próbował ratować swój dom, nie żyje

Zmarł Andrzej Łukaszczyk, strażak z OSP Murzasichle, który odniósł obrażenia, gdy próbował gasić swój własny dom w Zakopanem. Miał tylko 37 lat.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 14 kwietnia. Mężczyzna próbował gasić pożar domu, jednak stracił w pewnym momencie przytomność. Dopiero po ok. 20 minutach został wyniesiony na zewnątrz przez strażaków. Wystarczyło to, aby jego mózg uległ niedotlenieniu, co spowodowało nieodwracalne zmiany.

🚨🔥👨‍🚒🚒 Dzianisz Zagrody - pożar samochodu osobowego i drewnianego budynku mieszkalnego. Brak osób poszkodowanych. 🚒 🚒...

Opublikowany przez KP PSP Zakopane Sobota, 15 kwietnia 2023

Od tego momentu zaczęła się nierówna walka o życie 37-latka. Niestety w miniony piątek potwierdziło się najgorsze. Andrzej Łukaszczyk  osierocił dwie córki i zostawił pogrążoną w żałobie żonę.

W internecie trwa zainicjowana przez przyjaciół rodziny zbiórka na pomoc pogorzelcom. Pomimo szybkiej akcji strażaków, w pożarze zniszczeniu uległo praktycznie wszystko, co posiadała zakopiańska rodzina.

Po piątkowym pożarze w Zakopanem, czteroosobowa rodzina straciła cały dorobek życia, w tym jedna osoba wciąż walczy o...

Opublikowany przez 112malopolska.pl Wtorek, 18 kwietnia 2023

Foto: wikipedia/znicz

Podhale

Podhale - najnowsze informacje